SENZACIJA U MOSKVI

Briljantni Vlašić zabio najvažniji gol u karijeri i nanio bolan poraz Real Madridu

02.10.2018 u 22:58

Moskovski CSKA priredio je veliko iznenađenje ovog utorka u 2. kolu skupine G Lige prvaka, pobjedivši Real Madrid zahvaljujući pogotku Nikole Vlašića. Bayern kojeg vodi Niko Kovač tek je remizirao 1:1 protiv Ajaxa, a Roma je bez Ante Ćorića s lakih 5:0 svladala Plzen...

Nikola Vlašić proživio je najljepšu večer u svojoj mladoj nogometnoj karijeri. Hrvatski 20-godišnji veznjak zabio je pogodak u Ligi prvaka već u prošlom kolu u dvoboju CSKA i Viktorije Plzen, ali ništa se ne može mjeriti s rušenjem aktualnog europskog prvaka, a upravo se to dogodilo u Moskvi ovog utorka.

• +3
Liga prvaka: CSKA M. - Real M. Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Mladi hrvatski reprezentativac već nakon 70 sekundi susreta doveo je moskovsku momčad u vodstvo, nakon što je dočekao pogrešku Tonija Kroosa koji mu je poklonio loptu i zatim rutinski svladao Keylora Navasa.

Real je stigao u Moskvu oslabljen, bez Balea i Marcela, a trener Lopetegui iz neobjašnjivog razloga ostavio je Luku Modrića na klupi i uveo ga tek u 58. minuti.

Casemiro je pogodio stativu, Benzema gredu u prvom poluvremenu, no u nastavku Real je izgledao jalovo i nije uspio izjednačiti, dopustivši odličnom Vlašiću da postane heroj dana u Ligi prvaka.

Ni isključenje golmana Akinfejeva u sudačkoj nadoknadi nije pomoglo madridskom klubu.

Na ljestvici je CSKA ovim uspjehom preskočio Real koji će u sljedeća dva kola protiv Viktorije Plzen pokušati isprati gorak okus ovog poraza.

U ostalim utakmicama izdvajamo novi posrtaj Kovačevog Bayerna. Poveo je njemački prvak protiv Ajaxa golom Hummelsa u 4. minuti, ali Mazraoui je uspio izjednačiti u 22. minuti, a gosti su imali pregršt prilika zabiti pobjednički gol, no rezultat se kasnije više nije mijenjao.

U istoj grupi Benfica je s 3:2 pobijedila AEK koji je igrao bez suspendiranog Marka Livaje, a Ante Ćorić nije se našao niti na klupi u pobjedi 5:0 Rome protiv Plzena.

Lyon je nakon velike pobjede nad Cityjem odigrao 2:2 protiv Šahtara, a ranije je Mandžukićev Juventus zahvaljujući hat-tricku Dybale svladao Young Boys, Manchester City pobijedio je pak preokretom Kramarićev Hoffenheim.

Manchester United i Valencia odigrali su bez pogodaka.