liga prvaka

City primio gol nakon 43 sekunde pa preokrenuo, Dybala poveo Juventus do nove pobjede

02.10.2018 u 19:14

Nakon poraza od Lyona na otvaranju skupine F, Manchester City uspio je preokretom svladati Hoffenheim ovog utorka, iako je primio gol nakon samo 43 sekunde susreta. Juventus je pak hat-trickom Paula Dybale svladao Young Boys...

Guardiolin City prošle je sezone ispao u četvrtfinalu Lige prvaka od Liverpoola, a ove će se čini se morati potruditi da prođe skupinu.

• +8
Manchester City - Lyon, 1. kolo Lige prvaka, 2018/19. Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Naime, izgubio je klub iz Manchestera u prvom kolu skupine F kod kuće od Lyona, a nije dobro počeo ni ovog utorka u gostima kod Hoffenheima.

Domaći su krenuli s Andrejom Kramarićem na klupi, ali zabili su pogodak već nakon 43 sekunde, zahvaljujući Ishaku Belfodilu koji se nakon asistencije Demirbayja ubacio ispred obrane Cityja i sigurno poentirao.

Iako je Hoffenheimu trebalo manje od minute za zabiti gol, nije bio ni blizu najbržem pogotku u Ligi prvaka, jer Roy Makaay zabio je u dvoboju Bayerna i Reala nakon samo deset sekundi 2007. godine. Ovaj pogodak nije ušao niti među 20 najbržih.

Za City je već u osmoj minuti izjednačio Sergio Aguero, a potpuni preokret dogodio se u 87. minuti zahvaljujući Davidu Silvi.

Andrej Kramarić ušao je u igru u 54. minuti, ali nije uspio pomoći svojoj momčadi.

Ovim trijumfom Manchester City preskočio je Hoffenheim na ljestvici.

• +3
Liga prvaka: Juventus - Young Boys Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

U isto vrijeme Juventus se bez suspendiranog Cristiana Ronalda lako obračunao sa švicarskim Young Boysom.

Junak susreta bio je Paulo Dybala koji je zabio sva tri pogotka u trijumfu 3:0, a najljepši je bio prvi nakon asistencije Bonuccija u 5. minuti.

Mario Mandžukić susret je započeo od prve minute, a izašao je u 78. minuti.

Juventus je ovom pobjedom došao do šest osvojenih bodova i sigurno grabi prema nokaut fazi Lige prvaka.