NIGERIJA HRABRO PALA

Brazil pomogao i odveo hrvatske košarkaše u četvrtfinale!

15.08.2016 u 21:00

Brazilska košarkaška reprezentacija očekivano je svladala Nigeriju u posljednjem kolu grupe B rezultatom 86:69 te tako pomogla Hrvatskoj koja je i matematički osigurala plasman u četvrtfinale...

Nakon senzacionalne pobjede protiv Hrvatske Nigerijcima su porasla krila i mogli su novim trijumfom protiv domaćina natjecanja doći u priliku čak i plasirati se u četvrtfinale, u slučaju kasnijeg poraza naše reprezentacije od Litve ovog ponedjeljka.

Takav scenario srećom se nije dogodio, jer su Brazilci obavili posao za naše i pobijedili neugodnog protivnika iz Afrike. Domaći košarkaši u Carioca Areni vodili su većim dijelom susreta i imali +11 na poluvremenu (42:31), no u drugom dijelu Nigerija je proigrala i u četvrtoj četvrtini stigla do zaostatka -4 (57:61), šest minuta prije kraja. Srećom za naše, tu su stali i Brazil se zatim odvojio te stigao do trijumfa rezultatom 86:69.

Najbolji strijelac susreta bio je Nene Hilario s 19 postignutih koševa.

Ovom pobjedom Brazil je zadržao minimalne matematičke izglede za prolazak dalje, u slučaju poraza Španjolske protiv Argentine i trijumfa Hrvatske protiv Litve. Nigerijci su pak ispali, ali skupo su prodali kožu na ovom turniru i mogu biti zadovoljni svojim nastupom...