NIZOZEMCI PREJAKI

Braća Sinković odveslala sjajno finale i osvojila svjetsko srebro

10.09.2023 u 13:56

Braća Valent i Martin Sinković osvojili su srebro u dvojcu na pariće na Svjetskom veslačkom prvenstvu koje se održava u Beogradu, dok je zlato pripalo nizozemskoj posadi koju čine Stefan Broenik i Melvin Twellar

Sinkovići su u nedjelju u finalnoj utrci bili drugi s vremenom 6:12.44, Nizozemci, koji su vodili od početka, prvi su prošli kroz cilj s vremenom 6:09.19, dok su broncu osvojili Irci Daire Lynch i Phillip Doyle (6:13,41).

Braća Sinković su ovim plasmanom osigurali svoj četvrti nastup na Olimpijskim igrama u Parizu sljedeće godine.

Hrvatski veslač Damir Martin zauzeo je u nedjelju šesto mjesto u samcu na Svjetskom veslačkom prvenstvu u Beogradu, dok je zlato pripalo Nijemcu Oliveru Zeidleru koji je tako obranio naslov svjetskog prvaka u ovoj disciplini.

Zeidler je slavio s vremenom 6:38.08, srebro je pripalo Nizozemcu Simonu van Dorpu (6:39.26) , a bronca trećeplasiranom Novozelanđaninu Thomasu Mackintoshu (6:40.33). Martin je imao šesto vrijeme finala 7:06.39.

Damir je Martin ovim rezultatom osigurao nastup na svojim četvrtim olimpijskim igrama u Parizu sljedeće godine.