NHL LIGA

Boston dobio 11 od 13 i preuzeo vodstvo na Istoku

29.12.2011 u 09:44

Aktualni NHL prvaci dobili su i 11. od posljednjih 13. odigranih utakmica, te preuzeli vrh ljestvice Istočne konferencije

Aktualni prvaci NHL lige Boston Bruinsi preuzeli su vodstvo u Istočnoj konferenciji nakon što su na gostovanju u Phoenixu poslije produžetaka pobijedili Coyotese 2:1.

Tom pobjedom Boston je potisnuo na drugo mjesto New York Rangerse koji su izgubili u Washingtonu od Capitalsa 1:4. Pobjednički gol za Bruinse zabio je Dennis Seidenberg u 58. sekundi produžetka. Nakon 60 minuta igre rezultat je bio 1:1, a oba gola su pala u prvoj trećini. Boston je poveo u 47. sekundi golom Davida Krejcia, a izjednačio je Ray Whitney u 15. minuti.

'Bio je to više nego sretan gol jer je pak na putu do mreže pogodio palicu suparničkog igrača i promijenio smjer', kazao je Seidenberg nakon 11. pobjede Bruinsa u zadnjih 13 utakmica, te 21. u zadnja 24 susreta.

Bostonu je pomogao i Washington pobjedom protiv Rangersa. New York se držao u prvoj trećini koja je završila 1:1, no preostale dvije dionice u potpunosti su otišle na stranu Capitalsa. Golove za momčad iz glavnog američkog grada postigli su Marcus Johansson (8:18), Troy Brouwer (30:24) i Aleksander Semin (33:02, 57:25), dok je Tomas Vokoun imao 31 obranu. Gol za Rangerse zabio je Brandon Dubinsky (17:16).

'Vokoun je bio fantastičan. Užitak je igrati kada iza leđa imaš tako kvalitetnog vratara', kazala je prva zvijezda Capitalsa Aleks Ovečkin.