nba liga

Bojan Bogdanović odigrao je najbolju utakmicu ove sezone; utrpao je 32 koša i potpuno zasjenio nemoćnog Luku Dončića

30.01.2021 u 09:24

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović zabio je 32 koša u uvjerljivoj pobjedi Utah Jazza protiv Dallas Mavericksa 120:101, a bila je to već 11. uzastopna pobjeda Jazzera...

Utah Jazz je sjajnu seriju pobjeda nastavio i protiv Dallasa, a briljirao je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović koji je za 32 minute zabio 32 koša što mu je najviše ove sezone.

Popularni je Babo čak 17 koševa zabio u trećoj četvrtinu koju su domaćini dobili 33:23. Najbolji hrvatski košarkaš je iz igre gađao 10-16, od toga za tricu sjajnih 7-11, dok je s linije slobodnih bacanja imao savršeni šut 5-5. Upisao je Bogdanović i dvije asistencije te jednu izgubljenu loptu.

'Treneri su mi rekli da žele da pucam više, da budem agresivan', kazao je nakon važne pobjede hrvatski košarkaš i dodao:

'Pokušavam biti svoj i pokušavam biti agresivan bez obzira na postotak šuta.'

Bogdanovićevu savršenu partiju pohvalili su i suigrači...

'Puno nam je bolje kad je takav agresivan', rekao je Mike Conley koji je zabio 22 koša uz devet asistencija.

Uz 'vrućeg' Mostarca i Conleyja, najbolji u redovima Utaha bili su Jordan Clarkson s 18 koševa i šest skokova, te Rudy Gobert sa 17 koševa i 12 skokova, što mu je osmi 'double-double' učinak u nizu.

U suparničkim redovima najefikasniji je bio Slovenac Luka Dončić s 25 koševa, šest skokova te sedam asistencija. Jalen Brunson je dodao 13 koševa.

'Užasno, rekao bih da je izgledalo kao da nas nije briga hoćemo li pobijediti. Moramo samo uložiti više energije i više truda', rekao je Dončić nakon teškog poraza.

Utah sa skorom 15-4 vodi na Zapadu, dok Dallas ima osam pobjeda i 11 poraza i drži 13. mjesto u istoj konferenciji.

Pobjedu su ostvarili i Los Angeles Clippersi koji su na gostovanju pobijedili Orlando Magic 116:90.

Clipperse su predvodili Paul George s 26 koševa, devet skokova i pet asistencija, te Kawhi Leonard koji je zabio 24 koša.

'Obojica smo bili sjajni', odgovorio je George na pitanje tko je bio bolji te dodao:

'Iznimno mi je laknulo što smo oboje bili zdravi, prije svega. Igrali smo toliko dobro da je bilo žalosno što smo morali uzeti stanku, ali sigurnost je na prvom mjestu.'

Dvije zvijezde su od ponedjeljka bile u karanteni po protokolu zbog traženja kontakata oboljelih od koronavirusa. U karantenu su ušli u ponedjeljak dok je ekipa krenula iz Los Angelesa prema Atlanti, a pridružili su se ostatku momčadi u Orlandu nakon što su propustili dvije utakmice.

Ivica Zubac je za Clipperse na terenu proveo 21 minutu te zabio četiri koša, uz šut 2-5, a dodao je sedam skokova i asistenciju. Kod Orlanda najefikasniji su bili Terrence Ross s 24 koša, te Nikola Vučević s 10 koševa i šest skokova.

San Antonio Spursi su pobijedili Denver Nuggetse 119:109, a Luka Šamanić nije nastupio za Spurse.

DeMar DeRozan s 30 poena i 10 asistencija, te Dejounte Murray s 26 koševa i sedam skokova predvodili u Spurse, dok je kod Denvera najefikasniji bio Nikola Jokić s 35 koševa i 10 skokova.