POGLEDAJTE TE GOLOVE

Bišćanova savršena premijera na Rujevici; Rudeš primio pet komada, a još je dobro i prošao

05.11.2018 u 22:02

U posljednjoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici je Rijeka svladala Rudeš 5:1

Rijeka se nakon 37 dana izbivanja i igranja na gostujućim travnjacima vratila na svoju Rujevicu, ali ovoga puta na domaćoj klupi nije sjedio Matjaž Kek nego Igor Bišćan koji je imao svoju premijeru na riječkom stadionu i to protiv momčadi koju je prošle sezone uveo u prvoligaško društvo.

No nije bilo milosti za goste. Rijeka je zabila pet komada zadnjem klubu s prvenstvene ljestvice, a Rudeš je još dobro i prošao, jer se njegova mreža mogla još više puta tresti.

Rijeka je odmah pritisnula i krenula po pogodak, ali domaćinu je u petoj minuti sreća okrenula leđa, pošto je nakon Župarićevog pokušaja glavom lopta prvo pogodila gredu pa se odbila u vratnicu i natrag u polje.

• +22
Rijeka - Rudeš, 13. kolo HT Prva liga, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

No momčad s Rujevice nastavila je s napadima. U 18. minuti Heber je u ruku pogodio Filipovića, sudac pokazao na bijelu točku, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Gorgon.

Rijeka – Rudeš 1:0, Gorgon 19’ (11m) Izvor: Društvene mreže

No prednost Rijeke nije dugo trajala, u 28. minuti gosti su stigli do izjednačenja. Nogometaši Rudeša prvo su imali nesporazum kod slobodnjaka, a kada su ga izveli pogriješila je riječka obrana (Escoval) što je iskoristio Pantalon za 1:1.

Rijeka – Rudeš 1:1, Pantalon 27’ Izvor: Društvene mreže

Samo minutu kasnije i gosti su zastresli okvir gola, poslije udarca Mrkonjića, Sluga je uz pomoć vratnice zaustavio taj udarac.

Zatim je uslijedila totalna ofenziva Bišćanovih izabranika, redale su se prilike da bi u 45. Rijeka vratila prednost. Pavičić je pucao, lopta se od bloka odbila do Hebera, a Brazilac je taj poklon iskoristio.

Rijeka – Rudeš 2:1, Heber 45’ Izvor: Društvene mreže

U nastavku je pitanje pobjednika bilo riješeno za desetak minuta. Toliko je trebalo društvu s Kvarnera da dođe do svojeg trećeg pogotka. Naime, u 55. minuti Kvržić je na desnom boku slomio braniča Rudeša i proigrao Čolaka koji je bio neumoljiv egzekutor.

Rijeka – Rudeš 3:1, Čolak 54’ Izvor: Društvene mreže

Na novi gol u mrežu gostiju čekalo se do 70. minute. Tada je Puljić spustio loptu glavom za Hebera, a ovaj je bio nemilosrdan za visokih 4:1.

Rijeka – Rudeš 4:1, Heber 69’ Izvor: Društvene mreže

To nije bilo sve, jer je u 83. minuti pukla petarda. Rijeka je zabila i peti pogodak, Zuta je ubacio, a Jakov Puljić poentirao.

Rijeka – Rudeš 5:1, Puljić 83’ Izvor: Društvene mreže

Bićan je tako na Rujevici debitirao s uvjerljivom pobjedom što mu puno znači, jer nije tajna da nema potporu Armade koja mu ne može oprostiti neke grijehe iz prošlosti dok je kao igrač nosio dres Dinama.

Rijeka se učvrstila na petoj poziciji s 21 bodom, dva manje od četvrte Gorice, a čak osam više od najbližih pratitelja Slavena i Hajduka. Rudeš je zabetoniran na začelju sa samo dva boda.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo
Rijeka – Rudeš 5:1, 13. kolo 2018./19. (izjave) Izvor: Društvene mreže