ovo im nije trebalo

Bjelica se nakon 18 godina vratio u Osijek; razočarao ga je doček domaćih navijača

04.11.2018 u 21:40

Dinamo je u 13. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na teškom gostovanju kod Osijeka slavio 2:0. Susret je obilježila gusta magla, ali i povratak legende Osijeka, danas trenera Dinama Nenada Bjelice u Gradski vrt. Nije ga bilo 18 godina, ali Kohorta mu nije priredila doček kakav zaslužuje

'Podvojene su emocije: vraćaš se u svoj grad, svoj klub, gdje si sanjao postati nogometaš, ali na klupi si drugoga kluba s kojim želiš puno napraviti. Čudan osjećaj... Pa pjesme navijača znam kao i oni, teško mi je, mogao sam i zapjevati s njima, haha! Ali trener sam Dinama i ponosan sam što ostvarujem ove rezultate i do kraja ću davati sve od sebe. Ali čudan osjećaj, moj grad, moj klub...', kazao je Nenad Bjelica nakon 2:0 pobjede Dinama u Osijeku te se osvrnuo na pogrdna skandiranja s tribine na kojoj je smještena Kohorta:

'Sve sam rekao o porukama Kohorte, to je njihovo pravo, cijenim svakog navijača na stadionu, imam puno prijatelja u Kohorti koji se ne slažu s tim povicima, nekima sam danas donosio Dinamove dresove...'

Eto, legenda Osijeka je rekla svoje, neki su brzo zaboravili kakva je igračina Nenad Bjelica bio i što je sve dao za Osijek. Potom je prokomentirao susret.

• +10
Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

'Puno smo bolje odigrali drugo poluvrijeme, treba biti realan i priznati kako je Osijek u prvom dijelu imao ozbiljne šanse, osvajao druge lopte. Mi smo preskakali igru, prebrzo htjeli doći do gola, a to se ni u prijašnjim utakmicama nije pokazalo dobrim rješenjem. Možda smo ušli i malo nervozno, previše smo željeli pobjedu. Nije to ni prvi put, imali smo par utakmica gdje je prvo poluvrijeme bilo bolje nego drugo', rekao je Bjelica i nastavio:

Izvor: Društvene mreže / Autor: vimeo

'U nastavku smo se smirili, počeli igrati preko bokova, pa tako stigli do dva gola i zaslužene pobjede. Opet, možda i remi ne bi bio nezaslužen rezultat, posebice jer je Osijek bio bolji u prvom dijelu i imao više prilika. Imamo širok kadar i dovoljno kvalitete, na klupi igrače koji mogu promijeniti ritam, a to se dogodilo i danas. Teško je reći zasluženo, nezasluženo, mogao je i Osijek zabiti, ali osvojili smo važna tri boda, za svaku pohvalu.'

Gorica-Hajduk1:1
Osijek-Dinamo Zagreb0:2