PORAZ WEST HAMA

Biliću nije pomogao ni gol Jelavića, Chelsea se spasio u 98. minuti

16.01.2016 u 18:15

Nakon četiri uzastopnepobjede, od kojih je jedna bila u Kupu protiv Wolverhamptona, West Ham United naših Slavena Bilića i Nikole Jurčevića poražen je kod Newcastlea 2:1

Nogometaši West Hama izgubili su u 22. kolu Engleske lige na gostovanju kod Newcastlea (1:2), a jedini gol za momčad bivšega hrvatskoga izbornika Slavena Bilića postigao je Nikica Jelavić.

Bilićeva momčad je doživjela prvi poraz od 22. studenoga, a 'Čekićarima' je prekinut niz od četiri uzastopne pobjede. Domaćini su već nakon 15 minuta igre vodili s 2:0 pogocima Pereza i Wijnalduma, dok je Jelavić zabio u 49. minuti nakon što je u poluvremenu ušao u igru. West Ham je ostao peti s 35 bodova.

Ludu utakmicu odigrali su Chelsea i Everton (3:3) na Stamford Bridgeu, a Guusa Hiddinka je prvog poraza na klupi Chelseaja spasio John Terrry u osmoj minuti sudačke nadoknade i to iz nedosuđenoga zaleđa. Everton je propustio ogromnu priliku da slavi na Stamford Bridgeu po prvi puta nakon 1994. godine, vodili su s 2:0 i 3:2, no Terry se petom u 98. minuti u svom 700-tom nastupu za Chelsea iskupio za autogol u 50. minuti. Chelsea je i dalje 14. s 18 bodova manje od vodećeg trojca.

Manchester City je kod kuće s 4:0 porazio Crystal Palace i preuzeo vodstvo, a dva je gola na toj utakmici postigao Sergio Agüero. Uvjerljiv je bio i četvrtoplasirani Tottenham kod kuće protiv Sunderlanda (4:1).