PRIPREME U SLOVENIJI

Bilićev Lokomotiv bolji od Partizana, Ćorluka debitirao

10.07.2012 u 20:55

Moskovski Lokomotiv kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić u Sloveniji je odigrao pripremni ogled protiv Partizana u kojem je slavio 2:0. Protiv srpskog prvaka debitirao je i Vedran Ćorluka u redovima moskovskog kluba

U pripremnom dvoboju odigranom u Sloveniji, ruski Lokomotiv kojeg odnedavna vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić pobijedio je Partizan 2:0, a prve minute u dresu Moskovljana ubilježio je i Vedran Ćorluka.

Dvama ranim pogocima Lokomotiv je svladao srpskog prvaka i upisao drugu pobjedu pod vodstvom Slavena Bilića, a zadnjih pola sata za ruski sastav odigrao je i hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka koji je nakon Europskog prvenstva prešao iz Tottenhama u Lokomotiv.

U prvoj pravoj akciji u 5. minuti susreta vratar Beograđana Stanković u vlastitom šesnaestercu obara Šiškina, a siguran realizator najstrože kazne bio je Glušakov. Samo tri minute kasnije nakon protuudara na, ispostavilo se konačnih, 2:0 povisio je Nigerijac Victor Obina

U 62. minuti prilikom trostruke zamjene Vedran Ćorluka je uknjižio debi u redovima novog kluba, a nedugo potom umjesto strijelca drugog zgoditka Obine, Bilić je ubacio bosanskohercegovačkog reprezentativca i nekadašnjeg nogometaša Zagreba i Hajduka, Senijada Ibričića

Bila je ovo posljednja utakmica na slovenskom dijelu priprema za Lokomotiv koji sezonu u ruskoj Premijerligi otvara 20. ovog mjeseca u Saransku kod novaka u ligi Mordovije čiji je član i hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović.