RUSKA LIGA

Bilić s Lokomotivom loše krenuo u nastavak prvenstva

09.03.2013 u 13:07

Loše je počeo proljetni nastavak ruskog prvenstva za bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića i njegov Lokomotiv. U moskovskom derbiju u sklopu 20. kola Dinamo je slavio s 1:0…

Jedini je pogodak u 20. minuti dvoboja na Areni Himki postigao 19-godišnji Ivan Solovjev. Tračak nade Biliću i njegovim nogometašima ukazao se u 68. minuti kada je drugi žuti karton dobio Artur Jusupov. No, ni s igračem više na terenu Lokomotiv nije uspio postići pogodak i osigurati si barem bod.

Vedran Ćorluka je odigra svih 90 minuta za Lokomotiv, a u 21. je minuti dobio žuti karton. Dario Krešić je, pak, cijelu utakmicu proveo na klupi u ulozi rezervnog vratara.

Lokomotivu je ovo bio sedmi prvenstveni poraz koji ga je gurnuo na deseto mjesto.

'Čestitao bih obadvjema momčadima na pokazanoj igri. Atmosfera je na stadionu bila fantastična, a nogomet dobar. Što se konačnog ishoda tiče, mogu samo reći da nismo zaslužili poraz. Štoviše, bili smo bolji rival na travnjaku', rekao je hrvatski trener nastavivši:

'Bili smo superiorniji suparnik kroz cijelu utakmicu osim možda u posljednjih 15-ak minuta prvog poluvremena. Dinamo nas je probio dvama kontranapadima, od kojih su jedan završili pogotkom.'

'Napadali smo dobro i opasno te nemam zbog čega prigovoriti svojim igračima: igrali su hrabro i s puno želje. Danas, nažalost, nismo imali sreće.'

' Nadam se da ćemo nastaviti igrati dobar nogomet, jer protiv Dinama smo, ponavljam, izgledali odlično. U nekoliko su navrata domaći doslovno izbacivali loptu s gol-linije.'

'Zadovoljan sam i reakcijom nakon isključenja domaćeg igrača (Jusupov, op. a.) u 68. minuti. Pritisnuli smo ih dobro, no nekako su se uspjeli provući igrajući cijelo vrijeme bunker sa 7-8 igrača.'