BUNDESLIGA

'Bikovi' dobili Schalke i Bayernu pokazali da misle ozbiljno

03.12.2016 u 20:56

Nogometaši RB Leipziga nastavili su senzacionalan niz pobjeda svladavši u 13. kolu Bundeslige kod kuće Schalke 2:1

Vodeći i neporaženi sastav lige 'skinuo' je još jedan skalp u svojoj premijernoj sezoni u Bundesligi, ali uz dosta sreće.

Slavili su protiv Schalkea autogolom Seada Kolašinca u 47. minuti i to nakon što je BiH-reprezentativac u 31. minuti poništio prednost domaćina, koji je vodio golom Tima Wernera iz penala već u 2. minuti susreta.

U dvoboju dvije Borussije žuto-crni iz Dortmunda dobili su u subotu goste iz Moenchengladbacha sa 4-1, uz dva pogotka Aubameyanga (7, 68).

Uz njega, u strijelce su se još upisali Lukasz Piszczek (15) i Ousmane Dembélé (64), dok je Raffael (6) zabio za Mönchengladbach.

Kramarićev Hoffenheim je u 13. kolu Bundeslige kod kuće svladao Köln sa 4:0, te je, uz Leipzig, i dalje neporažen u Bundesligi. Pogotke za Hoffenheim postigli su Sandro Wagner (8, 87), Jeremy Toljan (39) i Mark Uth (89). Andrej Kramarić igrao je do 60. minute, a u 50. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom obranio vratar Koelna.

Bayer Leverkusen je protiv Freiburga remizirao, bilo je 1:1, a stoper Tin Jedvaj bio je u početnoj postavi 'apotekara' i odradio je svih 90 minuta.

Hrvatski napadač Josip Brekalo opet nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je protiv Herthe izgubio sa 2:3, a pobjednički gol za berlinski klub zabio je Salomon Kalou u sudačkoj nadoknadi (90+1) iz penala.

Dan ranije nogometaši Bayerna privremeno su zasjeli na vrh bundesligaške ljestvice nakon što su sa 3:1 slavili na gostovanju kod Mainza, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Lewandowskom. Bayern se s 30 bodova izjednačio sa Leipzigom, ali je izbio na vrh zbog bolje gol-razlike. No, kako je momčad iz Leipziga u subotu pobijedila, bayern je tako opet 'skliznuo' na drugo mejsto, s atri boda zaostatka.