UVJERLJIVI GOSTI

Bez iznenađenja! Cedevita u finalu

27.05.2014 u 22:37

U drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja u Prvenstvu Hrvatske Cedevita je na Baldekinu svladala Jolly JBŠ sa 75:54. Zagrepčani su već u subotu u Domu sportova bili bolji sa 77:53 pa su tako s 2-0 u seriji izborili finale, u kojem će imati prednost domaćeg terena protiv boljeg iz serije Cibona – Zadar.

Cedevita je u prvom poluvremenu imala vrlo loš šut 11/30 za dva i 3/9 za tri. No, čak i s takvim neraspoloženim napadom momčad Jasmine Repeše poslije 20 minuta igre vodila je 31:39, s tim da treba istaknuti da je u 16. minuti poslije dva slobodna bacanja Terryja Smitha rezultat bio 29:28 za domaćine.

Nakon što je Miro Bilan po povratku iz svlačionice zabio za okruglih +10 Cedevite (31:41), Terry Smith (dvica) i Luka Katura (trica) su sredinom treće četvrtine Jolly približili na samo 36:41. No, ispostavilo se kasnije da je to bilo i najbliže što su Šibenčani u drugoj polovici utakmice došli. Bilan je na to zabio koš i dodatno slobodno bacanje. Uoči zadnjih 10 minuta Cedevita je imala rezultat 39:50, a kad je gostujuća centarska linija Nurkić- Zubčić na otvaranju četvrte četvrtine napravila seriju 7-0 (39:57) bilo je jasno da momčad Ivice Burića ima minimalne šanse za preokret.

'Mislim da smo ozbiljno shvatili ovu utakmicu i tako smo i došli. Znali smo da se Jolly neće tek tako predati. Lomili smo ih i lomili. Znali smo da imamo dužu klupu, bilo je pitanje vremena kad će popustiti i tako se i dogodilo', rekao je nakon pobjede trener Cedevite, koji od svoje momčadi ništa manje od 2-0 u seriji nije ni očekivao.

'Ja sam i rekao da smo mi apsolutni favoriti u ovome srazu i da bi bilo dobro da to završimo u dvokoraku. Odradili smo solidan posao. I jednu i drugu utakmicu na neki način smo dobili bez stresa apsolutno zasluženo. Iskoristio bih priliku da čestitam svojoj ekipi i dečkima na još jednom izborenom finalu ove godine, no sad nas tek čeka pravi posao.'

Repeša nije propustio čestitati ni protivnicima.

'Iskoristio bih i priliku da čestitam kolegi Buriću, vlasniku kluba Stojanoviću, igračima i stručnom stožeru Jollyja na jednoj zaista sjajnoj sezoni i na plasmanu u polufinale. Mislim da su napravili jedan odličan posao.'

Trener Šibenčana Ivica Burić ništa ne može zamjeriti svojoj momčadi. Za Jolly JBŠ plasman u doigravanje samo po sebi je veliki uspjeh.

'Rekao sam igračima, a sada govorim i vama. Otkad sam došao u klub 17. veljače. ova selekcija je izdržala jedan strahovit pritisak. Kao sportaši igrači moraju živjeti s pritiskom i to su izdržali, za razliku od nekih klubova koji nisu, a s nama su al pari. Prošli smo hrvatsku ligu, prošli smo Ligu za prvaka i ušli smo u polufinale. Protiv ovakve strahovito jake Cedevite s ove dvije utakmice ja mogu biti zadovoljan iz više razloga. Prvi je to što smo igrali i u prvoj i u drugoj utakmici strahovito dobro i tvrdo u obrani. Pao je mali broj koševa, što za ovu napadačku ekipu Cedevite i nije uobičajeno. Imali smo problema u napadu, njihova obrana je bila granitna, ali se nismo predavali. Mogu čestitati Cedeviti na finalu, zaslužili su ga, a drago mi je i zbog moje ekipe, trenera i cijele uprave jer smo izdržali jednu turbulentnu sezonu. Ušli smo zasluženo u polufinale i idemo dalje', izjavio je Burić.

Kod Cedevite su dvocifreni bili Nurkić (15 poena i 6 skokova), Bilan (10 poena i 12 skokova), Zubčić (12 poena i 8 skokova) te Nolan Smith (10 poena, 3 skoka, 3 asistencije i 4 ukradene lopte), dok su kod Jollyja najviše zabili Terry Smith (12 poena i 6 asistencija), Katura (11 poena i 9 skokova) te Paško Vrlika (11 poena).