BUNDESLIGA

Bayernov posrtaj dao priliku Borussiji; odluka u zadnjem kolu, a Niki Kovaču se s razlogom trese stolica

11.05.2019 u 17:28

U 33. kolu njemačke nogometne lige Borussia Dortmud kod kuće je svladala Fortunu Düsseldorf 3:2, a Bayern je odigrao tek 0:0 u gostima kod RB Leipziga pa će odluka o prvaku pasti u zadnjem kolu

Niko Kovač i najbogatiji njemački klub nisu uspjeli riješiti pitanje pobjednika prvenstva kolo prije kraja, a takav rasplet nikako ne ide na ruku hrvatskom stručnjaku kojeg tamošnji mediji stalno miču sa klupe Bayerna. Njegova ostanak upitan je čak i ako bavarski ponos u zadnjih 90 minuta obrani titulu.

Bayern je svoju meč loptu propustio kod opasnog RB Leipziga, tamo nije bilo pogodaka, a to je iskoristila Borussia Dortmund koja je srušila teškom mukom Fortunu 3:2 te se primakla na dva boda zaostatka za Bayernom.

Ostalo je još 90 minuta, Bayern sljedeći vikend dočekuje Eintracht Frankfurt, a dortmundski sastav ide u goste kod imenjaka iz Mönchengladbacha, a to su momčadi koje će gristi, jer se bore za jednu od pozicija koje vode u Ligu prvaka. Bit će uzbudljivo...

U borbi za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, najviše šansi imaju Borussia Mönchengladbach i Bayer Leverkusen, koji imaju po 55 bodova, te Eintracht Frankfurt sa 54 boda, s tim da u nedjelju Eintracht dočekuje Mainz.

Hoffenheim je kod kuće izgubio od Werdera sa 0:1, a Andrej Kramarić je u 38. minuti pogodio vratnicu, a u 81. njegov pokušaj obranio je vratar gostiju.

Unatoč porazu Hoffenheim još uvijek ima šanse izboriti Europsku ligu, kao i Wolfsburg, koji je izgubio od Stuttgarta sa 0:3. Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg od 75. minute, dok je Borna Sosa ostao na klupi Stuttgarta. Branič Tin Jedvaj bio je na klupi Bayera iz Leverkusena, koji je protiv Schalkea odigrao 1:1.

Iz Bundeslige su ispali Hannover i Nürnberg, dok će Stuttgart ići u doigravanje za opstanak.

• +5
Bundesliga, Leipzig - Bayern Munchen Izvor: Pixsell / Autor: Jan Woitas/DPA/PIXSELL