schalke još u igri

Bayern ponizio Borussiju Dortmund, ali ništa od proslave naslova

31.03.2018 u 22:05

U najvećem derbiju njemačkog nogometa Bayern je u subotu u Allianz Areni uvjerljivo pobijedio Borussiju Dortmund sa 6-0. Trostruki strijelac za domaćina bio je Robert Lewandowski (5, 44, 88), a po jedan gol dodali su James Rodríguez (14), Thomas Müller (23) i Franck Ribéry (45+1)

Borussija je bila smušena u obrani i bezopasna u napadu, i već nakon 14. minuta Bayern je vodio sa 2-0. Do poluvremena su domaćini postigli još tri pogotka. U nastavku je pao tempo, a strijelac za konačnih 6-0 bio je Lewandowski u 88. minuti.

To nije bilo dovoljno za matematičku potvrdu naslova, jer je drugoplasirani Schalke dobio Freiburg sa 2-0 i ostao na 17 bodova zaostatka, šest kola prije kraja prvenstva. Marko Pjaca zbog ozljede nije bio u sastavu Schalkea. Za domaćine strijelci su bili Daniel Caligiuri (63-pen) i Guido Burgstaller (73).

U subotnjem programu 28. kola Kramarićev Hoffenheim je kod kuće "razbio" predzadnji Koeln sa 6-0. Po dva pogotka za Hoffenheim zabili su Serge Gnabry (22, 47) i Mark Uth (56, 65), a po jednog su dodali Lukas Rupp (61) i Steven Zuber (73).  Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je igrao do 65. minute, u 49. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.

Tin Jedvaj ostao je na klupi za pričuve Bayer Leverkusena, koji je protiv Augsburga odigrao 0-0, dok je Leipzig u gostima kod Hannovera slavio sa 3-2.

Hamburger, koji se bori za opstanak, je u gostima kod Stuttgarta odigrao 1-1, te je ostao na zadnjem mjestu. HSV nije upisao pobjedu u posljednjih 15 utakmica.