BUNDESLIGA

Bayer iz Leverkusena sa stilom se vratio na vrh; poslali su Union na dno ljestvice

12.11.2023 u 18:43

Nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva sigurnom 4:0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Uniona iz Berlina u susretu 11. kola

Golove za Bayer postigli su Grimaldo (23), Kossounou (57), Tah (73) i Tella (83).

Vodeči Bayer, kod kojega je Josip Stanišić ostao na klupi, sada ima 31 bod, samo dva manje od maksimuma, a dva više od drugog Bayerna, dok je Union, zqa koji je Josip Juranović odigrao prvo poluvrijeme, pao na dno sa samo šest bodova, koliko ima i pretposljednji Koeln.

Hrvatski stoper Hrvoje Smolčić bio je strijelac gola za Eintracht iz Frankfurta u 2-2 (0-1) remiju na gostovanju kod Werdera u Bremenu u susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Smolčić je pravovremeno utrčao pred sam gol domaćih te glavom zakucao loptu u mrežu za konačnih 2-2 u 75. minuti, a bio je to njegov prvi bundesligaški gol u karijeri.

Domaći su vodili sa 2-0 golovima Duckscha (45+2-11m) i Borrea (50), da bi na 2-1 smanjio Skhiri (65).

Smolčić je odigrao čitav susret za Eintracht koji je sedmi sa 18 bodova, dok je Werder 12. sa 11 bodova.

Nešto kasnije, u posljednjoj utakmici 11. kola njemačkog prvenstva, RB Leipzig je svladao Freiburg sa 3:1 (1-1).

Domaće je u prednost doveo Simons (6), u samoj završnici prvog poluvremena poravnao je Roehl (45+6) da bi Openda (79-11m) i Baumgartner (80) s dva gola u razmaku od 100 sekundi ipk osigurali pobjedu RB Leipziga.

RB Leipzig je sada četvrti sa 23 boda, jednim manje od trećeg Stuttgarta, dok je Freiburg osmi sa 14.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati'