PRIMERA DIVISION

Barcelona razbila Valenciju, Rakitiću 20 minuta; vodeći Atletico posrnuo i doživio prvi poraz

14.09.2019 u 23:03

Španjolski nogometni prvak Barcelona u derbiju je 4. kola na svom Camp Nou uvjerljivo nadigrala Valenciju sa 5:2 (2:1)

Barcelona je odlično otvorila utakmicu i povela 2:0 preko Fatija (2) i De Jonga (7) nakon samo sedam minuta. Valencia je smanjila na 2:1 golom Gameira (27), no u nastavku su Pique (51) i Suarez (61, 82) riješili pitanje pobjednika. na konačnih 5:2 smanjio je Maxi Gomez (90+2).

Ivan Rakitić igrao je od 70. minute za Barcelonu koja je sada četvrta na ljestvici sa sedam bodova, dok je Valencia 14. s četiri.

• +5
La liga, Barcelona - Valencia Izvor: EPA / Autor: Enric Fontcuberta

Vodeći Atletico iz Madrida izgubio je prve bodove u sezoni izgubivši na gostovanju u San Sebastianu od Real Sociedada sa 0.2 (0:0). Domaći su sve riješili u samo tri minute preko Odegaarda (58) i Monreala (61).

Atletico je ostao na devet bodova, jednim više od Reala iz Madrida i Athetica, dok je Real Sociedad šesti sa sedam bodova.

Real Madrid je bez ozlijeđenog Luke Modrića na domaćem terenu svladao Levante sa 3:2 (3:0). Dvostruki strijelac bio je Karim Benzema, u 25. i 31. minuti, a jedan pogodak dodao je Casemiro (40). U nastavku pogocima Borje Mayorala (49) i Melera (75) gosti su došli nadomak iznenađenja, imali su i dvije šanse u sudačkoj nadoknadi, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja.