KVALIFIKACIJE ZA SP

'Barcelona' razbila Bjelorusiju, hat-trick Pedra

  • Autor: TS
  • Zadnja izmjena 12.10.2012 23:24
  • Objavljeno 12.10.2012 u 23:10
Pedro (Španjolska)

Pedro (Španjolska)

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Aktualni svjetski i europski nogometni prvaci Španjolci upisali su u Bjelorusiji 24. uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama za EP i SP. Slavila je momčad Vincentea del Bosquea s 4:0 u sklopu 3. kola skupine I kvalifikacija za SP 2014. godine u Brazilu

Iako je Bjelorusija poznata kao čvrsta momčad koja teško pada pred svojim navijačima, Španjolska joj je svaku nadu u osvajanje bilo čega uništila nakon svega 20 minuta. Bio je to šou Barceloninih igrača.

U 12. je minuti Jordi Alba (Barcelona) doveo 'furiju' u vodstvo, a asistirao mu je apsolutni junak večerašnjeg susreta - Pedro (Barcelona). Osam minuta kasnije Pedro je i sam bio strijelac, a asistent je bio je David Silva, jedini igrač koji nije iz Barcelone, a da je bio sudionik kod pogotka.

Rezultat 2:0 stajao je na semaforu sve do 69. minute kada je Pedro na asistenciju Xavija (Barcelona) zabio svoj drugi, a tri minute kasnije i svoj treći pogodak nakon proigravanja Cesca Fabregasa (Barcelona).

U skupini B Bugarska je, s obzirom na okolnosti, izborila veliki bod protiv Danske odigravši u Sofiji 1:1. Poveli su domaćini nakon svega sedam minuta igre preko Dmitara Rangelova, ali je 20 minuta kasnije Ivan Bandalovski zaradio crveni karton i ostavio svoju reprezentaciju na cjedilu.

Danska je stigla do izjednačenja u 40. minuti preko Nicklasa Bendtnera, ali do punog plijena, unatoč velikoj dominaciji, nije mogla.

Recimo i da su u skupini H Moldavija i Ukrajina odigrale jednu nezanimljivu utakmicu bez pogodaka.

tportal

Izvor: Promo fotografije / Autor: tportal.hr

SP kvalifikacije Europa
Skupina B
Češka Malta 3:1
Armenija Italija 1:3
Bugarska Danska 1:1
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Italija 3 2 1 0 7
2. Bugarska 3 1 2 0 5
3. Češka 2 1 1 0 4
4. Armenija 3 1 0 2 3
5. Danska 2 0 2 0 2
6. Malta 3 0 0 3 0
Sljedeće utakmice
16.10. Češka Bugarska
16.10. Italija Danska
22.3. Bugarska Malta
Skupina C
Kazakhstan Austrija 0:0
Farski Otoci Švedska 1:2
Irska Njemačka 1:6
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Njemačka 3 3 0 0 9
2. Švedska 2 2 0 0 6
3. Irska 2 1 0 1 3
4. Austrija 2 0 1 1 1
5. Kazakhstan 3 0 1 2 1
6. Farski Otoci 2 0 0 2 0
Sljedeće utakmice
16.10. Farski Otoci Irska
16.10. Austrija Kazakhstan
16.10. Njemačka Švedska
Skupina D
Turska Rumunjska 0:1
Estonija Mađarska 0:1
Nizozemska Andora 3:0
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Nizozemska 3 3 0 0 9
2. Rumunjska 3 3 0 0 9
3. Mađarska 3 2 0 1 6
4. Turska 3 1 0 2 3
5. Estonija 3 0 0 3 0
6. Andora 3 0 0 3 0
Sljedeće utakmice
16.10. Andora Estonija
16.10. Rumunjska Nizozemska
16.10. Mađarska Turska
Skupina E
Albanija Island 1:2
Švicarska Norveška 1:1
Slovenija Cipar 2:1
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Švicarska 3 2 1 0 7
2. Island 3 2 0 1 6
3. Norveška 3 1 1 1 4
4. Albanija 3 1 0 2 3
5. Slovenija 3 1 0 2 3
6. Cipar 3 1 0 2 3
Sljedeće utakmice
16.10. Cipar Norveška
16.10. Island Švicarska
16.10. Albanija Slovenija
Skupina F
Rusija Portugal 1:0
Luksemburg Izrael 0:6
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Rusija 3 3 0 0 9
2. Portugal 3 2 0 1 6
3. Izrael 3 1 1 1 4
4. Sjeverna Irska 2 0 1 1 1
5. Azerbajdžan 2 0 1 1 1
6. Luksemburg 3 0 1 2 1
Sljedeće utakmice
16.10. Rusija Azerbajdžan
16.10. Izrael Luksemburg
16.10. Portugal Sjeverna Irska
Skupina G
Lihtenštajn Litva 0:2
Slovačka Latvija 2:1
Grčka Bosna i Hercegovina 0:0
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Bosna i Hercegovina 3 2 1 0 7
2. Slovačka 3 2 1 0 7
3. Grčka 3 2 1 0 7
4. Litva 3 1 1 1 4
5. Latvija 3 0 0 3 0
6. Lihtenštajn 3 0 0 3 0
Sljedeće utakmice
16.10. Latvija Lihtenštajn
16.10. Bosna i Hercegovina Litva
16.10. Slovačka Grčka
Skupina H
Moldavija Ukrajina 0:0
Engleska San Marino 5:0
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Crna Gora 2 1 1 0 4
2. Engleska 2 1 1 0 4
3. Poljska 2 1 1 0 4
4. Ukrajina 2 0 2 0 2
5. Moldavija 3 0 1 2 1
6. San Marino 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
16.10. Ukrajina Crna Gora
16.10. San Marino Moldavija
16.10. Poljska Engleska
Skupina I
Finska Gruzija 1:1
Bjelorusija Španjolska 0:4
Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Španjolska 2 2 0 0 6
2. Francuska 2 2 0 0 6
3. Gruzija 3 1 1 1 4
4. Finska 2 0 1 1 1
5. Bjelorusija 3 0 0 3 0
Sljedeće utakmice
16.10. Bjelorusija Gruzija
16.10. Španjolska Francuska
22.3. Španjolska Finska

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi