KUP KRALJA

Barcelona nije dozvolila iznenađenje, Katalonci među osam

17.01.2019 u 23:34

Nogometaši Barcelone, Espanyola i Real Betisa izborili su plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja

Espanyol je na svom travnjaku pobijedio Villarreal sa 3-1, nakon što je prvi susret završio 2-2, dok je Real Betis na gostovanju odigrao 2-2 protiv Real Sociedada poslije 0-0 iz prve utakmice.

Espanyol je poveo 2-0 iz dva jedanaesterca koje su realizirali Pablo Piatti (34) i Borja Iglesias (37). Villarreal je smanjio u 42. minuti golom Samuela Chukwuezea, a pitanje pobjednika razriješio je Iglesias svojim drugim golom u 74. minuti za 3-1.

U drugom susretu Real Sociedad i Real Betis su odigrali 2-2 nakon što je prvi susret završio bez golova što je gostima bilo dovoljno za prolaz. Betis je poveo u 37. minuti golom Sergia Canalesa, no domaćin je uspio okrenuti rezultat preko Igora Zubeldije (40) i Mikela Merina (62). U 70. minuti Loren Moron je zabio za 2-2 nakon čega se rezultat više nije mijenjao.

U zadnjoj utakmici Barcelona je nadoknadila 1-2 protiv Levantea iz prve utakmice te je na Camp Nou slavila 3-0. Golove za domaćina zabili su Dembele (30, 31) i Messi (54). Rakitić je za Katalonce igrao cijelu utakmicu i u 43. minuti dobio žuti karton.

Plasman u četvrtfinale još ranije izborili su Real Madrid, Sevilla, Valencija, Girona i Getafe.