LIGA PRVAKA

Barca u Londonu, Srna i Eduardo u Rimu

16.02.2011 u 20:39

U srijedu su na rasporedu druga dva para osmine finala Lige prvaka. U Londonu Arsenal dočekuje Barcelonu dok Šahtar gostuje u Rimu kod Rome. Obje utakmice su na rasporedu u 20.45

Na Emirates stadionu susreću se momčadi za koje svi kažu kako igraju najljepše na svijetu. To je i repriza četvrtfinala od prošle sezone kada su uspješniji bili Katalonci koji i sada slove za favorita. Arsenal i Barcelona igrali su pet puta međusobno, a 'topnici' još ne znaju za pobjedu

Drugi današnji dvoboj je na Olimpijskom stadionu, a u redovima ukrajinske družine nalaze se i dva hrvatska reprezentativca Darijo Srna te Eduardo. Roma nije u formi, ali na strani 'rimske vučice' je to što je Šahtar u sedam utakmica na Apeninskom poluotoku protiv talijanskih momčadi samo jednom izvukao remi (šest poraza).

Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

ARSENAL – BARCELONA 2:1

90+2' - kraj utakmice, pobjeda Arsenala 2:1
90' - Aršavin je zakuhao pred vlastitim golom, ali je udarac Messija s nekoliko metara blokiran
89' - Messi je gurnuo loptu za Dani Alvesa, ali obranio je Szczesny
87' - Valdes je jedva zaustavio udarac iz mrtvog kuta Bendtnera
83' - GOOOL - Wengerov 'joker' Aršavin odužio se pogotkom. Plasirao je loptu u lijevi Valdesov kut s oko 15 metara
78' - GOOOL - Van persie je nakon dodavanja Clichyja pogodio gotovo iz mrtvog kuta. Pogodak koji ide na dušu Valdesa
73' - teška lopta za Pedra, propala je situacija koja je mirisala na veliku opasnost za 'topnike'
68' - Messi je u dvije situacije bio sebičan, bilo bi puno opasnije da je uposlio suigrače, no pokušao je sam i nije zatresao mrežu
65' - Van Persie je još jednom stavio na iskušenje Valdesa koji je bio spreman
62' - Nasrijev oštar udarac na peterac, klizećim startom je 'očistio' Pique
60' - Fabregasov ubačaj bio je lak plijen za Valdesa
58' - dobra situacija za Arsenal, ali je Van Persie s desetak metara od gola oklijevao
56' - nakon neuspješnih Walcottovih ubačaja, ni udarac Van Persieja nije bio ništa bolji
53' - Maxwell je ubacio na šesnaest metara no Xavijev volej nije bio precizan
48' - Wilshere je pucao, ali bio je to lak posao za opreznog Valdesa
47' - još jedan udarac Fabregasa je završio u bloku

45' - kraj prvog dijela
43' - Van Persiejev pokušaj glavom je bio bezopasan za Valdesa
38' - Messi je zabio, ali je signalizirano zaleđe
35' - blokiran je Fabregasov pokušaj s vrha šesnaesterca
29' - Van Persie je iz izgledne situacije pucao pored gola
29' - Pedro je s nekoliko metara imao priliku
26' - GOOOL - Messi je prošao kroz domaću obranu, gurnuo za Villu koji ne griješi
25' - Fabregas je mogao pucati u situaciji 'jedan na jedan' s Vladesom, ali se odlučio na ubacivanje s desne strane. Abidal je u zadnji tren skinuo loptu s glave Van Persieja koji je bio u mat situaciji
24' - Messijev lob nije bio uspješan
23' - David Villa je napravio pomutnju u domaćoj obrani, ali nije bilo posla za Szczesnyja
18' - Davidu Villi je pobjegla lopta, inače bi bilo neugodno za 'topnike'
15' - kakva prilika za goste. Villa je asistirao za Messija koji je izbio sam pred vratara, no njegov udarac preko varatra na zemlji završio je pored vratnice
9' - i jedna i druga momčad pokušavaju se nametnuti, no nitko nema izrazitu dominaciju
6' - sjajna asistencija Fabregasa za Van Persieja, a Valdes skida zicer nizozemskom napadaču
4' - Nasrijev ubačaj završio je ravno u rukama Valdesa, budi se Arsenal
1' - počela je utakmica, uvodne minute pripadaju Kataloncima koji kontroliraju loptu

ROMA – ŠAHTAR 2:3

90+4' - kraj utakmice, Šahtar je slavio u Rimu 3:2
90' - Roma je dominantna u završnici, ali ni Borriello nije pronašao put do mreže
87' - De Rossi nije bio precizan, Ukrajinci su sve bliže pobjedi
83' - Totti je propustio priliku za izjednačenje
78' - Burdisso za Romu nije bio precizan
74' - Šahtar čeka priliku iz kontre da riješi pitanje pobjednika, Roma baca sve u napad
69' - Eduardo se zasad istaknuo zaleđem
66' - u igru je ušao Edurado umjesto Douglasa Coste
61' - GOOOL - Menez je vratio nadu Rimljanima lijepim pogotkom s 18 metara
56' - Tottijev udarac završio je u Šahtarovom zidu
50' - ni u drugom dijelu Šahtar nije ništa manje opasniji

41' - GOOOL - Ukrajinci će možda već u prvoj utakmici riješiti pitanje četvrtfinala, sada je Luiz Adriano izmakao pozornosti domaćina i pogodio
36' - GOOOL - sjajna utakmica, polukontra Šahtara koju je na fantastičan način završio Douglas Costa
29' - GOOOL - brz povratak, Jadsonov udarac, lopta je pogodila Rominog igrača i završila u golu
28' - GOOOL - Perrotta je bio na pravom mjestu, na drugoj vratnici, i zatresao je mrežu Ukrajinaca
23' - razdoblje u kojem je Roma opasnija, posebice Vučinić
19' - ni udarac Riisea za Romu nije donio promjenu rezultata
12' - Srna je izveo slobodnjak, ali je vratar Doni na pravom mjestu
10' - u Rimu nema ni prilika ni pravih udaraca
3' - zasad se igrači obje momčadi ističu prekršajima