ČETVRTFINALE LP

Barca se provukla protiv PSG-a i prošla u polufinale

10.04.2013 u 20:28

Nogometaši Barcelone izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su odigrali 1:1 kod kuće protiv PSG-a. Idu dalje zahvaljujući 'golu u gostima'...

Četvrtfinale LP:

Barcelona - PSG 1:1 (Pedro 71 / Pastore 50), prva utakmica 2:2

Tijek utakmice:

Kraj - gotovo je, Barca ide u polufinale
90'+3 - Ibrahimović puca glavom, Valdes s lakoćom brani
87' - briljantna pirueta Inieste pa udarac pokraj gola
82' - Gameiro je pucao iz daljine, no preko gola...u igru ulazi i David Beckham
71' - goool za Barcelonu! Messi je odigrao za Villu, ovaj povratnu za Pedra koji pogađa s ruba kaznenog prostora!

65' - Iniesta opasno opalio u suprotni kut, Sirigu odbija, lopta dolazi do Messija no njemu se odbija i velika šansa propada!
61' - Alves promašio odličnu priliku iskosa....u igru ulazi Leo Messi spasiti Barcelonu!
58' - kakva prilika za PSG! Ibra je proigrao Pastore, ovaj bio sam na desetak metara, ali je promašio loptu!
57' - Barca pokušava zaprijetiti, ali zasad ne stvara prave šanse. Villin udarac odlazi daleko pokraj gola
50' - goool za PSG! Pastore je zabio pokraj Valdesa nakon asistencije Ibrahimovića koji mu je dao savršenu loptu u prostor!

49' - Fabregas se našao sam na dvadesetak metara, opalio, ali nije pogodio okvir gola
Poluvrijeme - odličan PSG u prvom dijelu, ali rezultat još uvijek ide na ruku Barcelone
38' - Villa se našao sam na desetak metara, uspio pucati, ali lopta mu odlazi preko noge i završava preko gola
28' - nova prilika za goste, sjajan ubačaj Ibrahimovića, Lucas puca glavom, Valdes izbija u korner!
24' - najveća šansa na utakmici, Lavezzi je dobio savršenu loptu od Ibrahimovića, izašao pred Valdesa, ali golman mu brani nogom!
21' - odlična prilika za Pedra! Sirigu je slabo odbio loptu, Španjolac je probao zabiti iz kosa, ali je promašio cijeli gol
19' - opet Lucas, opet malo iznad gola
14' - Lucas Moura prijeti s dvadesetak metara, Valdes brani. U sljedećem napadu puca Lavezzi s ruba kaznenog prostora, ali malo iznad gola
12' - Iniesta je pokušao iznenaditi Sirigua šutom sa sredine terena, no lopta odlazi malo iznad gola
4' - velika prilika za Lavezzija! Oteo je loptu Busquetsu, krenuo sam prema golu, ali domaći braniči su ga sustigli i oduzeli mu loptu
1' - počeo je dvoboj, Xavi je odmah zaprijetio iz slobodnjaka! Lopta je prošla tik uz vratnicu!

Sastav Barcelone: Valdes – Alves, Pique, Alba, Adriano – Fabregas, Xavi, Iniesta, Busquets – Villa, Pedro

Sastav PSG-a: Sirigu – Thiago Silva, Alex, Maxwell, Jallet – Verratti, Motta, Lucas, Pastore – Lavezzi, Ibrahimović