PRIMERA

Barca prošla teško iskušenje na El Madrigalu; zna se tko su ljudi odluke...

10.12.2017 u 22:50

U susretu 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Villarreal 2:0 ostvarivši prvu pobjedu nakon dva neodlučena ishoda

Domaćin se na Madrigalu odlično branio sat vremena, a utakmicu je prelomilo isključenje Danija Rabe u 60. minuti zbog oštrog prekršaja nad Sergiom Busquetsom.

Barca je s igračem povela u 71. minuti golom Luisa Suareza, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Lionel Messi u 83. minuti. Barcelona je mogla i ranije do prednosti i to već u trećoj minuti utakmice, no Gerard Pique je nakon ubačaja iz kornera pogodio vratnicu. Okvir gola je uzdrmao i Suarez u 67. minuti.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcu.

• +4
Villarreal - Barcelona, 15. kolo Primere, 2017/18. Izvor: Reuters / Autor: HEINO KALIS

I u preostala tri nedjeljna susreta slavili su gosti. Atletico Madrid je pobijedio Real Betis 1:0, Athletic Bilbao je porazio Levante 2:1, dok je Malaga slavila protiv Real Sociedada 2:0.

Atletico je pobijedio Real Betis 1:0 golom Saula Nigueza u 30. minuti uz asistenciju Šime Vrsaljka. Hrvatski reprezentativac je u 30. minuti pred suparnički gol uputio oštru i nisku loptu koju je na drugoj vratnici dočekao Saul Niguez i klizećim startom gurnuo u gol. Vrsaljko je odigrao čitav susret.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 39 bodova, Valencija je druga sa 34 boda, Atletico Madrid ima 33, a Real Madrid 31 bod.