luka i mateo došli na svoje

Barca jedva izbjegla blamažu, ali titula prvaka pripala je Realu!

21.05.2017 u 21:50

Zahvaljujući golovima Ronalda i Benzeme Real Madrid pobijedio je u gostima Malagu u posljednjem kolu Primere i tako osigurao svoj 33. naslov prvaka Španjolske...

'Kraljevski klub' čekao je punih pet godina na titulu u Primeri, a sada je konačno došao na svoje. Realu je u posljednjem kolu protiv Malage za potvrdu naslova bio potreban bod, no nije ništa prepustio slučaju i sigurnom pobjedom zaokružio je sezonu sa stilom.

Već u 2. minuti Cristiano Ronaldo doveo je goste u vodstvo, da bi u 55. minuti Karim Benzema udvostručio prednost i sve riješio. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa će naslov prvaka ove noći biti slavljen u Madridu.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Mateo Kovačić ušao u 66. minuti.

U isto vrijeme Barca je znala da joj pobjeda protiv Eibara kod kuće ne jamči ništa te je jedva izbjegla blamažu u dvoboju s malim klubom. Gosti su vodili 0:2 zahvaljujući golovima Inuija, no autogol Junce te dva gola Messija i jedan Suareza ipak su preokrenuli susret.

Ivan Rakitić igrao je do 71. minute utakmice.

Real je do svog 33. naslova prvaka Španjolske na kraju stigao s tri boda više u odnosu na Barcelonu, a za dva tjedna u Cardiffu svoju impresivnu sezonu ima priliku zaključiti i obranom titule prvaka Europe, što nikom nije uspjelo od kreiranja Lige prvaka...