BARBARIĆ SPREMAN

Badelj ne može, Jurčić pred izazovom

05.04.2010 u 17:06

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Dva dana uoči uzvrata polufinala kupa na Poljudu, Dinamov strateg Jurčić je doznao da ne može računati na svoju najjaču veznu kariku, Milana Badelja

U svim važnijim dvobojima nakon Salzburga Jurčić je, ako je mogao, u veznom redu igrao sa Sammirom, Moralesom i Badeljom, no pred poljudski ogled morat će mijenjati. Osim Moralesa koji se iz čileanske reprezentacije vratio s ozlijeđenim zglobom, na Kantridi se ozlijedio i Milan Badelj koji, prenosi Jutarnji list, neće konkurirati za sastav.

Tako će se u fazi kreacije najviše očekivati od Sammira, a uz njega bi se trebali naći igrači iz novog Dinamovog vala. Tomečak postaje gotovo neupitan, dok je za popunjavanje druge ispražnjene pozicije favorit Domagoj Antolić koji je i na Kantridi zamijenio Badelja.

No, postoje i druge opcije. Uz Vrdoljaka, Jurčić može blok učvrstiti Calellom, obzirom da je Barbarić spreman otvara se mogućnost i slanja Ibaneza u vezni red, a nije nemoguće i da Jurčić promijeni formaciju i zaigra 4-2-3-1. U konkurenciji je ponovno i Igor Bišćan koji je svoju jedinu utakmicu nakon sedmomjesečne pauze odigrao na poziciji zadnjeg veznog.

Dinamov trener nije sklon eksperimentima i izbjegava ih koliko može, ali sada je na njih prisiljen. Bit će zanimljivo vidjeti hoće li uspjeti amortizirati nedostatak dvojice jakih aduta i hoće li novi prvotimci kvalitetno reagirati na specifične poljudske uvjete.