europska liga

Bacca zabio Rangersima nakon samo 45 sekundi, Barišić asistirao za remi

20.09.2018 u 21:28

Nogometaši Eintrachta pobijedili su na gostovanju Marseille 2:1 u susretu 1. kola H skupine Europske lige premda su od 59. minute igrali s igračem manje. Rangers je gostovanju kod Villarreala odigrao 2:2 uz asistenciju Borne Barišića, dok su Bešiktaš i Sevilla ostvarili uvjerljive pobjede...

Lucas Ocampos je doveo Marseille do vodstva već u trećoj minuti, međutim na otvaranju drugog dijela izjednačio je Lucas Torro nakon ubačaja iz kornera. Šest minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je Jetro Willesm pocrvenio zbog oštrog prekršaja nad Dimitrijem Payetom. Činilo se kako će Marseille iskoristiti igrača više, no pogodak su postigli gosti, a junak je postao Luka Jović svladavši Yohanna Pelea u 89. minuti za konačnih 2:1 Eintrachta.

Duje Ćaleta Car je odigrao cijeli susret za Marseille, dok Ante Rebić zbog ozljede nije nastupio za njemački sastav.

U drugom susretu iz ove skupine Lazio je pobijedio Apollon Limassol sa 2:1 Talijanski sastav je poveo u 14. minuti golom Luisa Alberta nakon sjajne asistencije petom Caiceda. Na 2:0 je povisio Ciro Immobile iz kaznenog udarca u 84. minuti kojeg je izborio najbolji igrač utakmice Caicedo. U posljednjim trenucima susreta smanjio je Emilio Zelaya. Milan Badelj je za Lazio igrao do 61. minute, dok je Anton Maglica u gostujućim redovima igrao prvo poluvrijeme.

Villarreal i Rangers su u susretu skupine G odigrali sjajnu utakmicu sa četiri gola. Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, ali su Škoti iščupali bod.

Španjolci su poveli već u 45. sekundi utakmice lijepim golom Carlosa Bacce sa 20-tak metara. Bio je to prvi udarac na utakmici i odmah gol. Rangers je izjednačio u 67. minuti preko Scotta Arfielda. Međutim, radost gostiju kratko je trajala i 'žuta odmornica' je samo dvije minute kasnije stigla do novog vodstva, a strijelac je bio Gerard Moreno. Škoti se nisu predavali i Kyle Lafferty je izjednačio u 76. minuti na asistenciju Borne Barišića.

• +3
Europska liga, 2. pretkolo: Rangers - Osijek Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Barišić je igrao do 85. minute, dok Nikola Katić nije nastupio za Rangers.

U drugom susretu iz ove skupine Rapid je u Beču pobijedio moskovski Spartak sa 2:0. Domaćin je poveo u 50. minuti autogolom Artema Timofejeva. Merd Muldur je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, Aleksandar Maksimenko je obranio njegov udarac, ali je odbio loptu u Timofejeva od kojeg se odbila u gol. Na 2:0 je povisio Thomas Murg u 68. minuti. Mateo Barać je odigrao cijeli susret za Rapid, Manuel Martić je ušao u igru u 85. minuti, dok Ivan Močinić nije nastupio.

Bešiktaš je na otvaranju skupine I pobijedio Sarpsborg 08 sa 3:1. Turci su Norvežne, koji su izbacili Rijeku, slomili u drugom dijelu golovima Ryana Babela (51), Enza Roca (69) i Jermaina Lensa (82). Kristoffer Zachariassen je smanjio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Domagoj Vida nije nastupio za Bešiktaš. U drugom susretu Genk je pobijedio Malmo 2:0.

Partizan- Bešiktaš, play-off Europske lige, 2018. Izvor: Pixsell / Autor: Predrag Milosavljevic/XINHUA/PIXSELL

U skupini K Dynamo Kijev i Astana su odigrali 2:2 nakon što su gosti izjednačili u petoj minuti sudačke nadoknade. Strijelci za Dynamo bili su Viktor Cigankov (11) i Denis Garmaš (45+2), a za goste Marin Aničić (21) i Kristoffer Zachariassen (90+5).

Josip Pivarić je igrao cijeli susret za domaćine, dok je Marin Tomasov za Astanu igrao od 88. minute. U drugom susretu Rennes je pobijedio Jablonec sa 2:1.

U skupini L Chelsea je na gostovanju u Solunu pobijedio PAOK 1:0, a pogodak odluke zabio je Willian u sedmoj minuti. Mateo Kovačić nije nastupio za 'bluese' koji su na ovo gostovanje stigli s 'drugom' momčadi. U Londonu su ostali Eden Hazard, David Luiz i Emerson Palmieri... U drugom susretu BATE Borisov je u Budimpešti pobijedio MOL Vidi sa 2-0.

U skupini J pobjede su ostvarili Sevilla i Krasnodar. Sevilla je deklasirala Standard sa 5:1, dok je Krasnodar na gostovanju u Turskoj pobijedio Akhisarspor 1:0.