REMI U PORTUGALU

Arsenal ostao bez pobjede u sudačkoj nadoknadi; trener 'topnika' Unai Emery rekorder Europske lige

06.11.2019 u 18:57

U prvom susretu 4. kola F skupine Europske lige Arsenal je na gostovanju u Portugalu odigrao 1:1 protiv Vitorije Guimaraes ispustivši pobjedu u drugoj minuti sudačke nadoknade

Bila je to skromna utakmica bez previše prilika, a sve najvažnije dogodilo se u zadnjih deset minuta.

Arsenal je poveo u 81. minuti golom Skhodrana Mustafija koji je zabio glavom na ubačaj Nicolasa Pepea, a izjednačio je Bruno Duarte u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U posljednjim trenucima susreta Mustafi je pogodio i vratnicu, ali svog gola nakon što je pucao Duarte.

Vitoria Guimaraes - Arsenal London, 4. kolo Europske lige, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ESTELA SILVA

Zanimljivo, bila je to rekordna 78. utakmica Arsenalova menadžera Unaia Emeryja u Europskoj ligi. Španjolski stručnjak je i rekorder s tri osvojena trofeja u ovom natjecanju na klupi Seville.

U drugom susretu iz ove skupine u četvrtak će snage odmjeriti Standard Liege i Eintracht Frankfurt.

Na ljestvici vodi Arsenal sa 10 bodova, Eintracht ima šest, Standard tri, a Vitorija je na začelju s prvim osvojenim bodom.