• Objavljeno 24.02.2009 u 22:52
Julio Cesar

Julio Cesar

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka samo je Arsenal došao do pobjede, dok u ostalim utakmicama pobjednika nije bilo. U najzanimljivijoj utakmici Inter i Manchester United su odigrali bez pogodaka

Nakon zimske stanke, ljubitelji vrhunskog nogometa ponovno su došli na svoje. Prvim utakmicama osmine finala nastavljena je nogometna Liga prvaka. Od svih ogleda odigranih u utorak, najviše pozornosti privukao je onaj na San Siru gdje su se susreli Inter i Manchester United, no upravo je taj dvoboj jedini završio bez pogodaka.

Inter – Manchester United 0:0

Sir Alex Ferguson i njegov United mogu biti zadovoljni rezultatom iz prve utakmice protiv Intera. Remi je rezultat koji definitivno odgovara više aktualnom europskom prvaku, dok će Inter Josea Mourinha pokušati u uzvratu na Old Traffordu prekinuti prokletstvo ispadanja u osmini finala Lige prvaka. Prema šansama, utakmica je bila podijeljena na dva dijela. U prvih 45 minuta dominirali su igrači Uniteda, a u tom periodu Inter je na životu držao njihov golman Julio Cesar koji je nekoliko puta fantastičnim intervencijama obranio udarce Cristiana Ronalda. U drugom poluvremenu dominirali su domaći nogometaši, no koliko god se trudili doći do ozbiljnijih prilika da ugroze gol Uniteda, nisu uspijevali.

Atletico – Porto 2:2 (2:1)
Strijelci: 1:0 Maxi Rodriguez (3'), 1:1 Lisandro (22'), 2:1 Forlan (45'), 2:2 Lisandro (72')

Iako je Porto, uvjetno rečeno, slabija momčad od madridskog Atletica, portugalski je klub napravio veliko iznenađenje odigravši neodlučeno 2:2 u Madridu, mada je početak utakmice najavljivao da bi se mogli provesti kao bosi po trnju. Naime, već u trećoj minuti Maxi Rodriguez je domaćine doveo u vodstvo od 1:0. Portugalski se predstavnik ipak uspio oporaviti od uvodnog šoka, te je u 22. minuti preko Lisandra izjednačio na 1:1. Do odlaska na odmor Atletico je ipak uspio postići još jedan pogodak, koji ide na dušu golmana Porta Heltona. U samoj sučevoj nadoknadi Forlan je pucao sa nekih 18 metara, a golmanu Porta je ispala lopta i otkotrljala se u gol za 2:1 Atletica. Na žalost navijača Atletica, domaćini su uspjeli protratiti svoju prednost, i to u 72. minuti kada je Cissokho uspio probiti desnu stranu madridske momčadi, a njegov ubačaj je iskoristio Lisandro koji svojim drugim pogotkom postiže konačan rezultat 2:2.

Lyon – Barcelona 1:1 (1:0)
Strijelci: 1:0 Juninho (7'), 1:1 Henry (67')

Još jedna utakmica koja je završila bez pobjednika, premda je, prema pokazanom, Lyon trebao pobijediti. Domaćini su od početka bili bolja momčad koja je imala puno prilika, no iskoristili su samo jednu, i to u sedmoj minuti kada je Juninho iz slobodnog udarca pogodio gol Valdesa. S druge strane, Barcelona je u većem dijelu utakmice bila u podređenom položaju, no samo jedan bljesak Henryja koji se odlično snašao u gužvi u 67. minuti bio im je dovoljan da postignu izjednačujući pogodak i tako zadovoljni napuste Lyon.

Arsenal – Roma 1:0 (1:0)
Strijelac: 1:0 Van Persie (37'- 11 m)

Lišen pomoći Eduarda, ali i još nekih prvotimaca, Arsenal je dočekao Romu i na kraju pobijedio, i to sasvim zasluženo. Imali su više udaraca u gol, više prilika i zaista su igrači trenera Wengera napravili sve ne bi li pobijedili rimsku momčad. Jedini pogodak na utakmici postigao je Van Persie s bijele točke u 37. minuti, nakon što je Mexes nad njim napravio i prekršaj za najstrožu kaznu. Zanimljivo da je to jedina utakmica u odigrana u utorak koja nije završila bez pobjednika.