WIGAN PREGAŽEN

Arsenal izbacio osvajača FA Cupa u drugu ligu!

14.05.2013 u 23:36

Nogometaši Arsenala savladali su na Emiratesu Wigan 4:1 u sklopu 37. kola Premierlige i tako aktualne osvajače FA Cupa izbacili u drugu ligu

Svega tri dana nakon povijesnog osvajanja FA Cupa i 1-0 pobjede nad Manchester Cityjem na Wembleyju, momčad Roberta Martineza doživjela je grubo prizemljenje. Motivirani Arsenal koji lovi četvrtu poziciju i Ligu prvaka, nadigrao ih je pred svojim navijačima i poslao u niži rang natjecanja, budući kolo prije kraja za 17-plasiranim Sunderlandom zaostaju nedostižna četiri boda.

Wigan će se tako priključiti Readingu i QPR-u u Championshipu, iako će sljedeće sezone igrati u Europa ligi.

Junaci Arsenalove pobjede bili su dvostruki strijelac Lukas Podolski, te četverostruki asistent Santi Cazorla. Podolskom su to bili 10. i 11. ligaški gol u sezoni, a posljednji igrač koji je u istom premierligaškom susretu podijelio četiri asistencije poput Cazorle bio je Tottenhamov Emmanuel Adebayor u utakmici protiv Newcastlea u veljači 2012.

Po jedan su još gol za londonski sastav zabili Theo Walcott i Aaron Ramsey, a potonjem je to bio premijerni gol u sezoni. Jedini gol za Wigan na susretu zabio je Shaun Maloney iz slobodnog udarca u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Arsenal je pobjedom prestigao Tottenham na četvrtom mjestu i sigurno će izboriti Ligu prvaka pobijedi li u posljednjem kolu na gostovanju kod Newcastlea, koji je još ranije osigurao opstanak u ligi.

U drugom susretu Manchester City je slavio na gostovanju kod Readinga 2-0 u prvoj utakmici 'građana' nakon smjene menadžera Roberta Mancinija. Po jedan gol zabio je City u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Sergio Agüero i Edin Džeko.