engleska liga

Arsenal 34 godine nije bio ovako loš; 'topnici' više ne znaju zabiti gol, a protiv Leedsa su imali ludu sreću

22.11.2020 u 21:30

Iako su skoro cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više nogometaši Leedsa su kod kuće odigrali 0:0 protiv Arsenala, koji je ove sezone neprepoznatljiv. 'Topnici' su u 51. minuti ostali bez napadača Nicolasa Pepea, koji je dobio crveni karton zbog nesportsko ponašanja jer je protivničkog igrača glavom udario u glavu...

Nogometaši Arsenala sada su na 11. mjestu tablice s 13 bodova, a u zadnjih pet kola Premier lige zabili su samo jedan gol, i to u pobjedi protiv Manchester Uniteda 1:0.

Arsenal je ove sezone postigao samo devet golova u prvenstvu, što je - očajno. To je drugo najlošije otvaranje sezone momčadi 'topnika', u prvih devet kola su samo jednom postigli manje od devet golova, a to je bilo u sezoni 1986./'87. Tada su zabili šest golova u prvih devet kola, a sada su u sličnom problemu jer su dali samo tri gola više.

Sheffield United je u nedjelju na domaćem terenu izgubio od West Hama 1:0, a pobjednički gol zabio je Sebastien Haller u 56. minuti preciznim udarcem sa vrha šesnaestercaerca. Tako je Sheffield United ostao na zadnjem mjestu prvenstvene ljestvice sa jednim bodom i tek četiri postignuta gola.

Pobjedom Evertona 3:2 na gostovanju kod Fulhama započeo je nedjeljni program 9. kola, a gostujuća momčad je na londonskom Craven Cottageu postigla sva tri gola u prvih 35 minuta, uz napomenu da je Fulham kapitulirao već nakn 41 sekinde kad je za 1:0 zabio dvostruki strijelac Dominic Calvert-Lewin (1, 29). Za Everton je još zabio i Abdoulaye Doucoure (35) dok su za Fulham zabili Bobby Reid (15) i Ruben Loftus-Cheek (70).

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza i sa 16 bodova došao je do šestog mjesta. Fulham je ostao na četiri boda i na 17. poziciji, točno iznad zone ispadanja.