engleska liga

Golijada na Craven Cottageu; Everton tri gola zabio u prvih 35 minuta, a onda strahovao za pobjedu

22.11.2020 u 16:25

Pobjedom Evertona 3:2 na gostovanju kod Fulhama započeo je nedjeljni program utakmica 9. kola engleske Premier lige...

Gostujuća momčad iz Liverpoola je na londonskom Craven Cottageu postigla sva tri gola u prvih 35 minuta utakmice.

Već nakon 40 sekundi je Dominic Calvert-Lewin ugurao loptu u mrežu Fulhama. Isti je igrač postigao i drugi gol u 29. minuti, kojim su gosti opet poveli, nakon što je na 1:1 izjednačio Reid u 15. minuti. Dva gola prednosti Evertonu donio je Francuz Abdoulaye Doucoure u 35. minuti.

Konačnih 3:2 postavio je Ruben Loftus-Cheek u 70. minuti, nakon što je u 68. minuti Portugalac Ivan Cavaleiro promašio penal za Fulham.

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza i sa 16 osvojenih bodova došao je do šestog mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Fulham je ostao na četiri boda i na 17. poziciji, točno iznad zone ispadanja. Vodeći Tottenham je na 20 bodova, dva manje imaju Chelsea i Leicester, ali 'lisice' imaju utakmicu manje.