NIGERIJA ZA POČETAK

Argentina dobila unatoč ludo dobrom Enyeami

12.06.2010 u 15:40

Argentina je jedna od četiri reprezentacije koje najbolje kotiraju u utrci za naslov prvaka svijeta. Makar je izbornik Maradona teškom mukom izborio nastup u JAR-u, tako malo tko vjeruje da selekcija u kojoj igraju Messi, Tevez, Veron i ostalo zvijezdano društvo može igrati tako loše i na jugu Afrike

Nakon što je Južna koreja održala nogometnu lekciju Grcima i pobjedom od 2:0 'otvorila' natjecanje u skupini B, u borbu za prve bodove na Svjetskom nogometnom prvenstvu 2010. kreću i preostale dvije reprezentacije iz te grupe. Argentina i Nigerija sučelit će se na Elis Parku u Johannesburgu, a sudac utakmice je dobro poznati Wolfgang Stark iz Njemačke.

Argentina: Romero, Gutierrez, Demichelis, Samuel, Heinze, Veron (od 74. Maxi Rodriguez), Mascherano, Di Maria (od 85. Burdisso), Tevez, Messi, Higuain (od 79. Milito)
Nigerija: Enyeama, Odiah, Yobo, Shittu, Taiwo (od 75. Uche), Kaita, Etuhu, Haruna, Obasi Ogbuke (od 60. Odemwingie), Yakubu, Obinna (od 52. Martins)

90+4 Kraj utakmice; Argetina je pobijedila s minimalnih 1:0
90+2 Nigerijci su konačno osvojili loptu nakon nekoliko minuta argenstinskih kratkih dodavanja
90' Igrati će se 4 minute sudačke nadoknade
90' Dupli pas Milita i Messija, u posljednji trenutka Kaita izbio loptu u korner
89' Argentinci mudro čuvaju loptu i čekaju da prođe vrijeme
86' Nigerija igra izrazito napadački, posve zanemarujući obranu, prilike se redaju na obje strane
84' Argentici potkraj utakmice kratkim dodavanjima posve izluđuju nigerijsku obranu, no zasad nema novog pogotka
82' Uche imao 100-postotnu priliku, no promašio je okvir gola
81' Messi solo pred Enyeamom, ali nigerijski golman brani i to
78' Odličan udarac Martinsa i lijepa obrana argentinskog golmana Romera
76' Haruna 'požutio' zbog preoštrog starta na Messiju
74' Šut Messiija nije precizan, Nigerijci su se spasili još jedne prilične opasnosti
73' Messi izborio 'slobodnjak' na 25 metara od gola Nigerije
71' Pucao Taiwo, lopta prošla tik uz vratnicu, bila je to najbolja prilika Nigerijaca u drugom dijelu
69' Di Maria izborio još jedna korner, Veron puca volejem, lopta odlazi daleko iznad gola
68' Šut Higuaina,  korner za Argentinu
66' U kontranapadu Odemwingie ima priliku za izjednačenje, no lopta mu bježi u gol aut
65' Nova prolika za Argentinu, ali Enyeama opet čudesno brani
64' Kontra 4 na 2 za Argentinu, no zadnji pas Teveza nije bio dovoljno dobar, Messi je ipak izborio priliku za udarac, ali lopta je otišla pored gola
62' Udarac Harune je blokiran, lopta odlazi u korner
61' Šut Kaite nakon dodavanja Martinsa, lopta ipak odlazi iznad vratnice
60' Messi izborio šesti korner za Argentinu
58' Nigerija igra puno čvršće nego u prvih 45 minuta, pa nema ni toliko prilika Argentinaca
55' Trka Higuaina i Yoba, Nigerijac je u zadnji čas izbio u kroner
52' Šut Samuela glavom nakon kornera, lopta odlazi iznad gola
51' Argentinci ponovno imaju inicijativu, baš kao i u prvom poluvremenu
49' Nova prilika za Messija, promašio je za malo okvir gola nakon ubacivanja Verona s desne strane svog napada
46' Nigerijci izvođenjem lopte s centra nastavljaju utakmicu

45+1 Kraj prvog poluvremena
45' Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade
44' Šut Verona, lopta je otišla preko gola
43' Prekršaj Harune nad Veronom, a potom i nad Messijem i to na rubu 16-terca
41' Žuti karton za Gutierreza
39' Ponovno se igra s puno pogrešaka na obje strane, a sve se događa na sredini travnjaka
36' Kakav odmjereni udarac Messija, lopta je išla točno u rašnje, no Enyeama je opet obranio nevjerojatnim refleksom
34' Igra se posve umrtvila, Nigerija u ovim trenucima ima malo bolji posjed lopte, no nema prilika ni na jednoj ni na drugoj strani
31' Nakon pola sata igre dojam je da je Argentina puno bolja i kvalitetnija momčad, no i da u igri Nigerije ima još dosta rezerve
28' U nastavku akcije jako lijepa prilika za Obasija, no lopta je opet otišla pored gola
28' Puca Taiwo, ali lopta je završila u živom zidu i odbila se u aut
27' Prekršaj Demichelisa na 25 metara od svog gola; dobra prilika za Nigeriju
26' Kaita puce iz voleja, lopta odlazi koji metar od gola Argentine
25' Yakubu dobro prolazi pored Demichelisa, no u zadnji čas zatvorio je Samuel
23' Novi korner za Argentinu i opet velika prilika, no ovog puta Samuel promašuje okvir vratiju
21' Tevez ponovno fenomenalno asistira, ovog puta u prilici je Higuain, no golman Enyeama opet čudesno brani
20' Messi srušen na 20 metara od gola Nigerije, no sudac Stark ništa nije svirao
18' Novi pokušaj Messija, golamn Nigerije je opet uspješniji
17' Premda je najavljena kao najlošiji dio momčadi koju vodi Maradona, obrana Argentine zasad jako dobro rješava nigerijske 'brzance'
15' Nova prilika za Messija, no loptu Teveza prije je dohvatio golman Enyeama
14' Nigerijci su se malo trgnuli nakon primljenog pogotka, no zasad još nisu došli u priliku za izjednačenje
12' Nabačaj Obinne ipak ne pronalazi nikoga od Nigerijaca u kaznenom prostoru Argentine
9' Pokušaj Teveza, blokira Yobo
8' Prekršaj za Nigeriju na sredini dijela igrališta koji pripada Argentini. Ništa od svega
7' GOOOOOOOOOL! 1:0 za Argentinu Veron je izveo korner, Gabriel Heinze neometan pucao i pogodio glavom s 10-tak metara
6' Šut Messija s 20 metara, golman Nigerije krajnjim naporom brani i izbacuje loptu u korner
4' 'Mrtva prilika' za Higuaina nakon novog prodora Messija. Lopta je otišla pored desne vratnice golmana Enyeama
2' Šut Obasija s desne strane, lopta odlazi pored gola
1' Argentinci su osvojili loptu i Messi je odmah napravio dar-mar u obrani Nigerije, no Tevez ipak nije doša u priliku za udarac
1' Prvu loptu s centra izveli su Argentinci