SERIE A

Ante Rebić zabio, a Milan pregazio Lazio usred Rima i gurnuo mrskog rivala Juventus još bliže osvajanju prvenstva

04.07.2020 u 23:40

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je strijelac za Milan koji je u susretu 30. kola talijanskog prvenstva iznenađujuće kao gost svladao drugoplasirani Lazio s visokih 3:0

Rebić, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Milan, postigao je treći pogodak svoje momčadi u 59. minuti. Njega je odlično u domaćem kaznenom prostoru proigrao Bonaventura, a naš je napadač potom rutinski sa 10-ak metara svladao Strakoshu. Bio je to deveti pogodak Rebića u Serie A ove sezone.

Milan je poveo sretnim pogotkom Calhanoglua u 23. minuti, njegov udarac izvan kaznenog prostora pogodio je Parola, promijenio smjer i lopta je postala nedohvatljiva za Strakoshu, a na 2:0 povisio je Ibrahimović iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Radua u 34. minuti.

Ovom pobjedom Milan je skočio na šesto mjesto ljestvice sa 46 bodova, dva manje od pete Rome, a jednim više od sedmog Napolija, dok je drugi Lazio dodatno izgubio korak s vodećim Juventusom koji je ranije u subotu u gradskom derbiju svladao Torino sa 4:1. Lazio je ostao na 68 bodova i sada za Juventusom zaostaje velikuh sedam bodova.

Lazio - Milan, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ETTORE FERRARI

Juventus je protiv Torina poveo 2:0 u prvih pola sata utakmice golovima Dybale (3) i Cuadrada (29). Nadu Torinu vratio je Belotti (45+6-11m) na samom kraju prvog poluvremena iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom De Lighta, ali Cristiano Ronaldo (61) je sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara vratio dva gola prednosti domaćima. Konačni rezultat postavljen je autogolom Djidjija (87-ag).

Vratar Juventusa, 42-godišnji Gianluigi Buffon nastupom u subotnjem susretu postao je samostalni rekorder po broju nastupa u povijesti Serie A, ovo mu je bio 648. nastup u najvišem rangu talijanskog nogometa čime je preskočio stopera Milana Paola Maldinija koji je sakupio 647 nastupa u 'crno-crvenom' dresu.

• +4
Juventus - Torino, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: ALESSANDRO DI MARCO

U subotu je još Sassuolo kao domaćin svladao Lecce sa 4:2. Golove za domaće postigli su Caputo (5), Berardi (63-11m), Boga (78) i Muldur (83), dok su za goste strijelci bili Lucioni (27) i Mancosu (67-11m). Sassuolo je sada deveti sa 40 bodova, dok je Lecce i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 25 bodova, jednim manje od 17. Genoe.