segunda division

Ante Ćorić s dva sjajna poteza promaknuo se u spasitelja bivše Realove legende

16.12.2019 u 15:54

Jose Maria Gutierrez, poznatiji kao Guti, punih 16 godina nosio je dres Reala, a sada ovaj 43-godišnjak obnaša ulogu trenera španjolskog drugoligaša Almerije. U nedjelju ga je prvog poraza spasio mladi hrvatski nogometaš, 22-godišnji Ante Ćorić

Početkom studenog legendarni igrač Reala, Jose Maria Gutierrez, po prvi je put preuzeo samostalno vođenje nogometne momčadi. Prije nego je stigao u Almeriju, Guti je bio asistent u Bešiktašu, a još prije toga radio je s mlađim kategorijama madridskog Reala.

Od dolaska na klupu ovog ambicioznog kluba, koji se uz arapski kapital, želi što prije probiti među španjolske prvoligaše, Guti je Almeriju vodio u šest utakmica. I upisao je tri pobjede, te tri remija.

Boje ovog kluba brani i naš 22-godišnji Ante Ćorić, svojevremeno i A reprezentativac, koji je bio dio reprezentacije na Euru 2016. godine u Francuskoj.

Međutim, nakon toga, spletom okolnosti, karijera mu nije išla uzlaznom putanjom, a stagniranje je započelo prelaskom u Romu. Ovog ljeta spas je odlučio potražiti u Almeriji, u koju je stigao na posudbu.

I dok je momčad vodio Portugalac Pedro Emanuel, Ćorić je imao solidnu minutažu. Ipak, s Gutijem je opet upao u 'crnu rupu', tek je jednu utakmicu započeo od prve minute.

A ove nedjelje, Ćorić ga je spasio prvog poraza. Naime, ove nedjelje Almeria je gostovala u predgrađu Madrida, kod Fuenlabrade, što je ujedno i bio derbi kola. Domaćini su u 69. minuti stigli do prednosti 2:0 i činilo se do tri boda, s kojima bi se bodovno izjednačili upravo s Almerijom.

Ipak, Guti je u 72. minuti na teren poslao našeg Ćorića, a mladi hrvatski nogometaš odužio mu se u 78. minuti kada je odradio tzv. predasistenciju, to jest Juan Munoz zabio je gol nakon što je Ćorić predribljao domaćeg golmana, ali je loptu odbio netko od braniča Fuenlabrade točno na nogu strijelcu.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Ante Ćorić je upisao i 'pravu' asistenciju, kada je gol za konačnih 2:2 zabio Senegalac Gassama.

Vjerujemo da će Guti u sljedećim utakmicama ipak honorirati ovakve Ćorićeve poteze, te da će se vrlo brzo opet naći u startnoj postavi.