PAO JE I WALES

Andrej Kramarić iskreno o vrućini, tajni pokošenog travnjaka i svojoj igri: Bio sam jako izmoren

Nakon što je hrvatska nogometna reprezentacija na prepunom osječkom stadionu Gradski vrt svladala Wales 2:1, te je tako došla do važna tri boda u kvalifikacijama za Euro 2020, nekoliko igrača samo je prošlo pored novinara u mix zoni. No, Zagrepčanin Andrej Kramarić jedna je od rijetkih zvijezda koja je našla nekoliko minuta kako bi podijelila dojmove s utakmice

Iako je Hrvatska nakon 48 minuta imala sigurno vodstvo od 2:0 u zadnjih 15-ak minuta ipak su Dalićevi igrači strahovali za pobjedu. Napadač Andrej Kramarić, koji je ove sezone sjajno igrao u njemačkoj Bundesligi, imao je priliku za gol u nekoliko navrata, ali nikako nije uspio zabiti. Ovo definitivno nije bio njegov dan…

'Eto, uzeli smo ono za što smo se pripremali svih ovih deset dana. Sada nas čeka još Tunis pa odmor. Nije da me nije išlo, zadovoljan sam svojom igrom. Nalazio sam se u šansama i osjećao sam se dobro. Vjerujte, jako sam želio zabiti gol, ali bio sam jako, jako izmoren pa su neki moji pokušaji bili, onako iz nemoći', kazao je Kramarić dodavši:

'Tri boda su tu! U velikom broju utakmicama igrali smo lijep nogomet pa tako i u ovoj, lijepo se prisjetiti na trenutke u kojima smo pokazivali svoju kvalitetu u Francuskoj.'

Na pitanje tportala je li zadovoljan što je travnjak bio pokošen po njegovoj želji, malo više nego što je običaj, sa smiješkom je kazao:

'Da, poslušali su me i pošišali su travu te je obilno polili. Ali vjerujte, takvo je sunce snažno bilo da se trava odmah osušila, a vidjeli ste da su se neki i spoticali. Ali, moram reći kako je ovaj puta bilo lakše igrati nego protiv Senegala prije 12 mjeseci, također po paklenoj vrućini.'

• +19
Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020., skupina E, 3. kolo, Hrvatska - Wales Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

Nešto kasnije pred novinare je stao i brasnič Tin Jedvaj:

'Čestitke nama, ali i njima što su izdržali po ovom vremenu. Znali smo da nećemo igrati lijepo i stvarati neke, ne znam kako atraktivne akcije, ali novi bodovi su tu. Puno je još utakmica do kraja kvalifikacija, šteta da smo izgubili u Budimpešti, ali ova pobjeda nam je bila vrlo važna', kazao je kratko Jedvaj.