ZBILJA NEVJEROJATNO

Amerika u potpunom čudu: Ovo je košarkaški preokret stoljeća!

09.01.2017 u 11:04

Ljubitelji košarke u Sjedinjenim Američkim Državama ovog su vikenda svjedočili nečem zbilja posebnom. Na sveučilišnoj utakmici Nevade i New Mexica dogodio se preokret koji su neki čak i proglasili najvećim u povijesti košarke...

U košarci zaista utakmica nikad nije gotova, a mladi košarkaši Nevade to su još jednom potvrdili u dvoboju protiv New Mexica ovog vikenda.

Gubila je Nevada i 25 razlike tijekom drugog poluvremena, da bi sa zaostatkom 76:90 (-14) dočekala posljednju minutu i deset sekundi susreta. Ono što je zatim uslijedilo bilo je zbilja čudesno. Zahvaljujući 'nemogućim' tricama od kojih su neke ulazile i od table te pogreškama protivnika rezultat je na kraju izjednačen na 94:94 i susret je otišao u produžetak, u kojem se Nevada opet našla u izgubljenoj situaciji u posljednjim sekundama, no opet je trica sve preokrenula za konačnih 105:104.

Ovaj su preokret neki mediji odmah proglasili najvećim u povijesti košarke, no i tu je konkurencija jaka. Prije svega pamtimo ono što je Tracy McGrady napravio Spursima 2004. godine, a u sjećanju je i utakmica SSSR-a i Jugoslavije sa Svjetskog prvenstva iz 1986. godine

No, u svakom slučaju, ovaj preokret Nevade definitivno se isplati pogledati...