SENZACIJA POMOGLA 'MODRIMA'!

Amateri iz Luksemburga izbacili austrijskog prvaka

24.07.2012 u 20:17

Drugo pretkolo Lige prvaka donijelo je i veliku senzaciju. Luksemburški Dudelange je iz natjecanja izbacio Red Bull Salzburg

Amateri iz Luksemburga nanijeli su veliku sramotu austrijskom nogometu, izbacili su u dvije utakmice njihovog prvaka Red Bull Salzburg te su tako došli do najvećeg skalpa u povijesti kluba. Dudelange je u prvom ogledu slavio 1:0, ali malo tko je mislio da će tu prednost i obraniti.

Drugih 90 minuta je loše počelo za domaćina, jer je u 26. za goste zabio Steinmetz. Ipak, Red Bull je preokrenuo golovima Jantschera (28) i Hintereggera (37), izgledalo je kako će sve ići po prognozama, ali…

Iako u podređenom položaju, Luksemburžani su pokazali nevjerojatnu efikasnost kada su dolazili na suparničku polovicu. Joachim (48) i opet Steinmetz (57) vratili su prednost na stranu Dudelangea (2:3).

Salzburg je krenuo u očajničke napade, rezervni igrači Cristiano (81-11 m) i Zarate (82) zabili su za novo vodstvo 4:3 i Austrijancima je trebao još jedan pogodak za prolaz. Ostalo je desetak minuta do kraja, no gosti su se obranili i zahvaljujući golovima u gostima prošli dalje jer je ukupni rezultat u dvije utakmice bio 4:4.

Ovaj rezultat je odgovarao i Dinamu jer hrvatski prvak će u četvrtom pretkolu Lige prvaka (ukoliko dođe do njega) sada biti nositelj.

Liga prvaka, 2. pretkolo, uzvrati:

Salzburg - Dudelange 4-3 (Jantscher 28, Hintergger 37, Cristiano 81-11m, Zarate 82/Steinmetz 26, 57, Joachim 48)
(Dudelange prošao dalje sveukupnim rezultatom 4-4)

Ventspils - Molde 1-1 (Kurakins 24/Eikrem 37)
(Molde prošao dalje sveukupnim rezultatom 4-1)

Hapoel K. S. - Žilina 2-0 (Abed 70, Abihazira 77)
(Hapoel prošao dalje sveukupnim rezultatom 2-1)

Shakhter - Liberec 1-1 (p) (Kukejev 40-11 m/Blažek 120)
(Liberec prošao dalje sveukupnim rezultatom 2-1)