FAVBET PREMIJER LIGA

Alkaru i Dubravi po koš nedostajali do čarobne brojke, ali zato su pobjede uvjerljive

23.03.2024 u 22:09

Bez ikakvog problema košarkaši Alkara su upisali gostujuću pobjedu u 26. kolu domaćeg prvenstva, slavili su kod DepoLink Škrljeva 99:71 (24:22, 29:16, 28:18, 18:15).

Alkar je najveći put prema pobjedi prevalio u prvom poluvremenu kojeg je riješio u svoju korist s 53:38. Potom je u trećoj dionici razlika otišla i na 25 poena čime je pobjednik riješen.

Kod Alkara su po 17 poena ubacili Yuat Alok i Srđan Brocić, s tim da je Alok imao sedam skokova, a Brocić pet asistencija. Trevante Anderson je za Sinjane dao 13 poena uz četiri asistencije i sedam skokova. Kod domaćina je najbolji bio Nikola Stanojević koji je uz 21 poen imao pet asistencija i šest skokova.

Ranije u subotu košarkaši Dubrave svladali su na gostujućem parketu Bosco 99:82 (23:19, 29:22, 16:21, 31:20). Od početka se Dubrava odvajala od suparnika te je na poluvremenu imala prednost od 11 poena, 52:41. Bosco je najbolje odradio treću dionicu u kojoj se približio suparniku na šest poena minusa čime je zaprijetio.

Neizvjesnost je ipak isparila odmah na startu posljednje četvrtine koju je Dubrava otvorila serijom 7:0. Opet se odvojila na dvoznamenkastu prednost i lako privela ogled kraju u svoju korist. U pobjedničkom sastavu prednjačili su Ivan Jurić sa 16 poena, četiri asistencije i šest skokova te Toni Ročak koji je ubacio 15 poena uz šest skokova i četiri ukradene lopte. Kod Bosca je najbolji igrač bio Bruno Bubalo s 18 koševa, pet skokova i pet asistencija.