od 0:2 do pobjede

Alen Halilović sa svojim Heerenveenom kreirao malo sportsko čudo

29.11.2019 u 22:14

Dvobojem Heerenveena i Vitessea otovoreno je 15. kolo nizozemske Eredivisie, a u tom je dvoboju mladi hrvatski nogometaš Alen Halilović krenuo od prve minute

Nogometaši Heerenveena malo pomalo sustigli su vodeće momčadi nizozemskog prvenstva, te se trenutno nalaze na četvrtom mjestu.

Momčad koju vodi Johnny Jansen od kraja rujna upisala je tek jedan poraz, i to u prošlom kolu od PSV-a, koji joj trenutno bježi samo tri boda.

A da su Halilović i suigrači u dobroj seriji, potvrdila je i utakmica ovog petka na njihovom stadionu.

Nakon 20 minuta gosti su vodili 2:0. Ipak, baš kao što je totenham prije par dana u Ligi prvaka okrenuo zaostatak protiv Olympiacosa, isto su sada napravili i igrači Heerenveena.

Prvo su u 42. minuti smanjili zaostatak, a potom su u drugom dijelu, uz golove van Bergena i Odgaarda stigli i do pobjede.

Alen Halilović krenuo je od prve minute, a u 60. minuti izašao je iz igre.

Do tad je imao 38 dodira s loptom, odnosno 20 dodavanja s 80-postotnom preciznošću.