ZAGREB ZADOVOLJAN

Albanski Sokol vodio Split ka pobjedi, a onda – preokret!

23.11.2014 u 18:59

U posljednjoj utakmici 16. kola MAXtv Prve lige nogometaši Splita kod kuće su odigrali sa Zagrebom 2:2, a bod je gostima u 90. minuti donio Gabrijel Boban

Matićeva momčad na Parku mladeži propustila je veliku priliku ozbiljnije se uključiti u borbu za treće mjesto MAXtv Prve lige.. Nakon što nije izgubila niti od Dinama niti od Rijeke, ekipa Splita očekivala je pobjedu protiv Zagreba, no ni vodstvo 2:0 nije joj bilo dovoljno da stigne do sva tri boda.

Split je u ovom dvoboju imao inicijativu i više prilika, a nakon početnog ispitivanja snaga, uzbuđenja su počela u 31. minuti. Tada je Belle napucao Štigleca u ruku, a sudac Matoc pokazao je na bijelu točku. Cikalleshi je izveo najstrožu kaznu, no Livaković mu je sjajno obranio.

Samo dvije minute kasnije Matoc je ponovo dosudio kazneni udarac. Opet se radilo o igranju ruke i opet su gostujući igrači bili bijesni. Ovaj put je Mudradžiju lopta pogodila, što je domaćima dalo novu priliku za vodstvo.

Albanski reprezentativac Sokol Cikalleshi ponovo je pucao, ali ovaj put uspješno, za vodstvo RNK Splita.

Početkom drugog dijela Cikalleshi je udvostručio je prednost domaćih krasnim prizemnim udarcem s više od dvadestak metara i tada se činilo da će domaći do lake pobjede.

No, gosti se nisu predavali. Iz kornera je Kolinger sjajno pucao glavom i svladao Zagorca u 55. minuti, a Zagreb se ekspresno vratio u utakmicu.

Do kraja dvoboja Split je mogao sve riješiti u nekoliko navrata, no umjesto toga u 89. minuti Gabrijel Boban odbijenu je loptu pospremio u mrežu nakon šuta brata Brune te tako spasio bod gostima.

U samoj završnici Zagreb je čak bio bolji, no na kraju su se obje ekipe morale zadovoljiti podjelom bodova, kojom su gosti zasigurno mnogo zadovoljniji.