ANI DEVET BODOVA

100 bodova i bakljada za austrijsku Janicu

29.12.2010 u 19:12

Hrvatska skijašica Ana Jelušić osvojila je 22. mjesto u slalomu Svjetskog kupa u Semmeringu, dok druga hrvatska predstavnica Sofija Novoselić nije uspjela izboriti drugu vožnju. Na koncu je bila 54

Premda je pokazala silnu želju, Ana Jelušić ponovo nije uspjela ostvariti zapaženiji rezultat. Bila je 22. sa čak 3.55 sekunde zaostatka za pobjednicom Austrijankom Marlies Schild i osvojila devet novih bodova. Za Schield je to bila 26. pobjeda u karijeri, pri čemu 24. u slalomu.

Drugo i treće mjesto osvojile su njemačke skijašice Maria Riesch sa 0.32 sekunde zaostatka i Christina Geiger sa 0.52 sekunde zaostatka. Francuskinja Nastasia Noens koja je nakon prve vožnje bila druga na koncu je osvojila šesto mjesto, dok je Finkinja Tanja Poutiainen s treće pozicije nakon prve vožnje pala za jednu poziciju.

Starija od sestara Riesch je imala uvjerljivo najbolji rezultat druge vožnje, ali ju je Schild, unatoč jednoj većoj grešci, ipak uspjela pobijediti i tako potvrditi ulogu prve favoritkinje predstojećeg slaloma na Sljemenu. U ciljnoj ravnini Schild je dočekala euforična domaća publika i velika bakljada njezinih navijača.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Riesch sa 738 bodova, na drugom mjestu je Amerikanka Lindsey Vonn sa 617 bodova, dok je treća Finkinja Poutiainen sa 430 bodova. Ana Jelušić nalazi se na 66. mjestu sa 24 boda.

U poretku slalomašica vodi Marlies Schild sa 300 bodova, druga je Poutiainen sa 50 bodova manje, dok je treća Riesch sa 240 bodova. Jelušić se nalazi na 29. mjestu sa 24 boda.