Dansku je u večerašnjem finalu Eurovizije predstavljala pjevačica i kantautorica Sissal Jóhanna Norðberg Niclasen s pjesmom 'Hallucination'. A nedavno je zapjevala i pokazala da zna izvesti pjesmu Dine Jelusića, koji je bio njezina simpatija s Dječjeg Eurosonga u Kopenhagenu kojeg je Sissal pratila kao tada osmogodišnja
Sissal je druga izvođačica s Farskih Otoka koja predstavlja Dansku na Eurosongu, nakon što je 2023. to učinio Reiley. Rođena je u Tórshavnu, glavnom gradu Farskih Otoka, a trenutno živi u Kopenhagenu.
U glazbi od djetinjstva
Prije preseljenja u Kopenhagen objavila je dva singla 2016. i 2017. Poznato je da je velika obožavateljica Eurosonga, koji opisuje kao 'svijet u kojem se osjeća kao kod kuće'. Sissal je majka dviju djevojčica i uz glazbenu karijeru, se trenutno obrazuje za učiteljicu. Početkom veljače 2025. objavila je svoj prvi album 'Hear Me Now'. Već s 10 godina pobijedila je na dječjem glazbenom natjecanju Nósa Barnaprix, a 2010. godine osvojila je i titulu najboljeg glasa godine na natjecanju Ársins Songrødd.
Njezina prva simpatija s malih ekrana bio Dino Jelusić, hrvatski predstavnik i pobjednik prvog Dječjeg Eurosonga 2003., a pjesmu 'Ti si moja prva ljubav' Sissal i danas zna otpjevati.
To je pokazala je na svom TikTok profilu, gdje je objavila video u kojem pjeva spomenutu pjesmu i to s ovogodišnjim hrvatskim predstavnikom, Markom Bošnjakom.