TKO BI REKAO

Što poznata glumica zamjera Hollywoodu?

02.01.2014 u 17:20

Bionic
Reading

Glumica Keira Knightley izjavila je kako žene u Hollywoodu imaju još neke bitke za izboriti jer jednakost spolova u filmskoj industriji još nije na razini na kojoj treba biti

Naime, glumica kaže kako je još uvijek jako malo glavnih ženskih uloga.

Iako je feminizam u Hollywoodu zauzeo svoje mjesto, još će trebati puno vremena da žene imaju jednake mogućnosti u filmovima kao njihovi muški kolege.

Za Harper’s Bazaar rekla je kako joj se čini da je riječ feminizam u jednom razdoblju nekako dobila negativnu konotaciju.

Svojedobno je za Vogue izjavila što misli o podjelama poslova i majčinstvu.

'Ne želim odustati od svog feminizma. Ne želim ni biti kući i glumiti majku i domaćicu. I muškarci i žene imaju pravo na to a da ih nitko ne gleda poprijeko. Sjećam se kada sam išla na intervjue na kojima su me kroz šalu pitali jesam li feministica. Kao da se o feminizmu ne može raspravljati osim ako je u pitanju neka šala', izjavila je Knightley.