Iva Šulentić oduševila je gledatelje Dore u povijesnom trenutku dok Hrvatska birala svog predstavnika za novo izdanje glazbenog natjecanja Eurosong u Beču
Za finalnu večer u HRT-ovim studijima na Prisavlju, poznata televizijska voditeljica odlučila se za hrabar modni zaokret. Nakon dvije polufinalne večeri u kojima je nosila haljine, Iva je za veliku završnicu odabrala profinjeno bijelo odijelo koje je odiše modernom elegancijom i samopouzdanjem.
Sako čistih, modernih linija i široke hlače oversized kroja savršeno su odražavali duh suvremene scene i pokazali drugačiji, ali jednako moćan pristup večernjem glamuru.
Bijelo odijelo za finalnu večer nije bio slučajan izbor. Dok je u prva dva navrata publika mogla uživati u njezinim haljinama, za odlučujuću večer Iva je odabrala moćniju, moderniju estetiku.
Iva Šulentić vodi kroz program Dore zajedno s Barbarom Kolar, Duškom Ćurlićem i Ivanom Vukušićem, čineći dva provjerena voditeljska tandema. Za Ivu ovo nije prvi susret s Dorom; prethodno je natjecanje doživjela iz različitih perspektiva - od javljanja iz green rooma do boravka na pozornici, a svaki put posebno je dirljivo promatrati izvođače koji se nadaju predstavljanju Hrvatske na Eurosongu.
Veliku finalnu večer 27. po redu natjecanja Dora otvorila je Ananda, a Finalnu večer otvorio je prošlogodišnji pobjednik Marko Bošnjak u pjevačko-plesnom programu.
Dok je Barbara Kolar za finale ostala vjerna svom prepoznatljivom stilu i ponovno zablistala u upečatljivoj večernjoj haljini koja odaje holivudski glamur, Iva Šulentić pokazala je da postoji prostor za eksperimentiranje s konvencijama.
Njezino bijelo odijelo podsjetilo je na to da elegancija dolazi u različitim oblicima i da modni odabiri voditeljica mogu biti jednako komentirana tema kao i natjecateljske kreacije.