Humanitarka Angelina Jolie posjetila je sirijske izbjeglice u Turskoj čiji broj je svakim danom sve veći, toliko da izmiče kontroli
Holivudska zvijezda, glumica Angelina Jolie, sastala se sa sirijskim izbjeglicama u Turskoj kako bi skrenula pozornost na položaj stotine tisuća ljudi koji su izbjegli zbog građanskog rata.
Turska je također bila frustrirana u pokušajima da uvjeri međunarodnu zajednicu da pomogne postaviti utočišta za sirijske civile unutar Sirije.
Jolie i Antonio Guterres, visoki povjerenik UN-a za izbjeglice, sastali su se privatno s izbjeglicama u blizini sirijske granice, a Angelina je dvodnevni boravak u Turskoj iskoristila i za razgovore s dužnosnicima, uključujući predsjednika Abdullaha Gula.
U razgovoru s njima shvatila je kako su vrlo zahvalni Turskoj na pomoći. 'I oni su iznimno emotivni i duboko ožalošćeni situacijom u Siriji te su strašno zabrinuti za svoje obitelji i prijatelja u njihovoj zemlji', rekla je glumica.