Javna ponuda dionica Žito Grupe, vodeće poljoprivredno-prehrambene grupacije u Slavoniji traje još danas, 9. srpnja, do 14 sati
Dosadašnji tijek IPO-a obilježio je velik interes, a uz institucionalne investitore, dionice je do kraja utorka upisalo više od 4000 malih investitora.
Kako se razdoblje IPO-a bliži finalizaciji, temeljem prikupljenog interesa, utvrđen je suženi raspon cijene od 19,30 do 20,30 eura po dionici. Ovo je najveći domaći IPO kompanije u privatnom vlasništvu u hrvatskoj povijesti.
Osim zaposlenika, pravo na kupnju dionica imaju i kvalificirani ulagatelji i mali ulagatelji, uključujući fizičke osobe, odnosno građane Republike Hrvatske.
Rok do 14 sati
Mali ulagatelji mogu danas do 14 sati predati svoje ponude u poslovnicama Zagrebačke banke, putem e-Riznice i u poslovnicama Erste banke ili putem George internet bankarstva. Radnici to mogu učiniti u poslovnicama Zagrebačke banke ili putem e-Riznice.
Žito Grupa je vodeća poljoprivredno-prehrambena grupacija u Slavoniji i jedna od nacionalnih lidera u sektoru. Sredstva prikupljena IPO-om koristit će se prvenstveno za projekte iz najavljenog investicijskog ciklusa te za potencijalne akvizicije.
U iduće tri godine Žito Grupa planira uložiti 125 milijuna eura u investicije i akvizicije za potrebe organskog i anorganskog rasta.