XII. izborna jedinica

XII. izborna jedinica

  • Autor: tportal.hr
  • Zadnja izmjena 02.12.2011 11:53
  • Objavljeno 17.11.2011 u 09:00
glasovanje

glasovanje

Izvor: Pixsell PXL Agencije / Autor: Antonio Bronic/PIXSELL

Pripadnici nacionalnih manjina u Republici Hrvatskoj imaju pravo birati osam zastupnika u Sabor koji se biraju u posebnoj izbornoj jedinici koju čini područje Republike Hrvatske

Pripadnici srpske nacionalne manjine biraju tri zastupnika u Sabor u skladu s Ustavnim zakonom o pravima nacionalnih manjina.

Zbirna lista kandidata za zastupnike srpske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: JOVAN AJDUKOVIĆ, dipl. pravnik, Srbin, rođ. 12.12.1955., BOROVO, BULIĆEVA 1
Zamjenik: DRAGAN TODIĆ, dipl. pravnik, Srbin, rođ. 15.10.1963., BRIJEŠĆE, VRTNA ULICA 5
Predlagatelj: SRPSKA NARODNA STRANKA - SNS
DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA - DPS
NAŠA STRANKA - NS

2. Kandidat: DUŠAN CVETANOVIĆ, Srbin, rođ. 02.07.1989., GORNJA ORAOVICA, GORNJA ORAOVICA 47
Zamjenik: NEVEN ĆUK, Srbin, rođ. 23.01.1984., ZAGREB, TURININA 9
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

3. Kandidat: VELJKO DŽAKULA, dipl.ing., Srbin, rođ. 19.03.1955., PAKRAC, BLJESAK 2
Zamjenica: OLIVERA MIOČINOVIĆ, dr.med., Srpkinja, rođ. 22.06.1961., PETRINJA, TRG MATICE HRVATSKE 6
Predlagatelj: SRPSKA NARODNA STRANKA - SNS
DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA - DPS
NAŠA STRANKA - NS

4. Kandidat: NEMANJA MARIĆ, Srbin, rođ. 28.04.1984., OSIJEK, DINKA ŠIMUNOVIĆA 28
Zamjenik: DAVID CVETANOVIĆ, Srbin, rođ. 22.06.1986., GORNJA ORAOVICA, GORNJA ORAOVICA 47
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

5. Kandidat: LJUBOMIR MIKIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 26.05.1974., OSIJEK, CRKVENA 68 B
Zamjenik: DRAGO PEPIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 29.09.1949., VUKOVAR, VIJENAC KNEZA BRANIMIRA 3/10
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

6. Kandidat: SLOBODAN MILOŠEVIĆ, Srbin, rođ. 08.03.1949., ČOKADINCI, OSJEČKA 33
Zamjenica: SOFIJA ĐURKOVIĆ, Srpkinja, rođ. 30.11.1959., BELI MANASTIR, HRVATSKIH BRANITELJA 35
Predlagatelj: UDRUGA SRBA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE - U.S.O.B.Ž.

7. Kandidat: prof.dr.sc. MILORAD PUPOVAC, Srbin, rođ. 05.11.1955., ZAGREB, IVANA STOŽIRA 1
Zamjenik: ALEKSANDAR MILOŠEVIĆ, dipl.pol., Srbin, rođ. 23.12.1959., ZAGREB, DIVKA BUDAKA 17
Predlagatelj: SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

8. Kandidatkinja: DRAGANA RESAN, Srpkinja, rođ. 13.08.1977., ZAGREB, ANTUNA ŠOLJANA 7
Zamjenik: MIODRAG VESIĆ, Srbin, rođ. 29.09.1976., BZENICA, BZENICA 40
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

9. Kandidat: MILAN RODIĆ, mag. iur., Srbin, rođ. 09.05.1947., JASENAK, JASENAK 86 H
Zamjenica: RADMILA MEDAKOVIĆ, ing.el.str., Srpkinja, rođ. 14.09.1951., PLAŠKI, KRALJA TOMISLAVA 3
Predlagatelj: SRPSKA NARODNA STRANKA - SNS
DEMOKRATSKA PARTIJA SRBA - DPS
NAŠA STRANKA - NS

10. Kandidat: DUŠKO SIMIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 02.02.1969., VUKOVAR, VIJENAC R. BOŠKOVIĆA 1/30
Zamjenik: ALEKSANDAR KOJIĆ, Srbin, rođ. 10.04.1972., VUKOVAR, OLAJNICA 5/63
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

11. Kandidat: VOJISLAV STANIMIROVIĆ, dr.med., Srbin, rođ. 19.08.1953., VUKOVAR, ŽUPANIJSKA 90/39
Zamjenik: DRAGAN CRNOGORAC, prof., Srbin, rođ. 04.09.1978., VUKOVAR, OLAJNICA 7/13
Predlagatelj: SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

12. Kandidat: BRANISLAV TEKIĆ, dipl.iur., Srbin, rođ. 23.07.1961., VUKOVAR, BLAGE ZADRE 159 A6
Zamjenik: SAŠA BJELANOVIĆ, Srbin, rođ. 31.01.1976., VUKOVAR, KRALJA PETRA KREŠIMIRA IV 109
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

13. Kandidat: JOVO VUKOVIĆ, ing.grad., Srbin, rođ. 21.07.1959., BIJELO BRDO, ARSENIJA III ČARNOJEVIĆA 53 A
Zamjenik: MILE HORVAT, dipl.iur., Srbin, rođ. 16.05.1959., KNEŽEVI VINOGRADI, GLAVNA 64
Predlagatelj: SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA - SDSS

Pripadnici mađarske nacionalne manjine biraju jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike mađarske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: ROBERT JANKOVICS, Mađar, rođ. 16.08.1975., BELI MANASTIR, IVANA MAŽURANIĆA 2
Zamjenik: TIBOR SANTO, dr.med., Mađar, rođ. 28.01.1954., OSIJEK, GORNJODRAVSKA OBALA 81
Predlagatelj: DEMOKRATSKA ZAJEDNICA MAĐARA HRVATSKE - DZMH

2. Kandidat: mr.sc. DENEŠ ŠOJA, Mađar, rođ. 08.04.1943., KNEŽEVI VINOGRADI, GLAVNA 52
Zamjenik: ŠANDOR JUHAS, Mađar, rođ. 12.06.1954., BELI MANASTIR, DR. KAMILA FIRINGERA 7
Predlagatelj: SAVEZ MAĐARSKIH UDRUGA - SMU

Pripadnici talijanske nacionalne manjine biraju jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike talijanske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: FURIO RADIN, Talijan, rođ. 01.06.1950., VINTIJAN, VINTIJAN 33
Zamjenik: ROBERTO PALISCA, Talijan, rođ. 30.04.1959., RIJEKA, HAHLIĆ 21
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

Pripadnici češke i slovačke nacionalne manjine biraju zajedno jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike češke i slovačke nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: VLADIMIR BILEK, Čeh, rođ. 10.07.1979., DARUVAR, KRSTE FRANKOPANA 82
Predlagatelj: SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

2. Kandidatkinja: mr.sc. ZDENKA ČUHNIL, Čehinja, rođ. 09.01.1949., DARUVAR, ANTUNA GUSTAVA MATOŠA 6
Predlagatelj: ČEŠKA BESEDA KONČANICA
MATICA SLOVAČKA JOSIPOVAC
ČEŠKA BESEDA SISAK

3. Kandidat: dr.sc. IVAN DANJEK, dipl.ing. agr., Čeh, rođ. 21.12.1961., ZAGREB, TUROPOLJSKA 24 B
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

4. Kandidat: IVAN KOMAK, Slovak, rođ. 06.01.1950., JELISAVAC, IVANA BRNJIKA SLOVAKA 39 A
Predlagatelj: SAVEZ SLOVAKA - ZVAZ SLOVAKOV - SSL-ZSL

5. Kandidat: JAROSLAV VOJTA, mag.prava, Čeh, rođ. 19.06.1956., HERCEGOVAC, MOSLAVAČKA 204
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

Pripadnici austrijske, bugarske, njemačke, poljske, romske, rumunjske, rusinske, ruske, turske, ukrajinske, vlaške i židovske nacionalne manjine biraju zajedno jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike austrijske, bugarske, njemačke, poljske, romske, rumunjske, rusinske, ruske, turske, ukrajinske, vlaške i židovske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: BAJRO BAJRIĆ, Rom, rođ. 30.01.1959., ZAGREB, AUGUSTA CILIĆA 10
Predlagatelj: HRVATSKA SOCIJALNO-LIBERALNA STRANKA - HSLS

2. Kandidat: BOJAN BALOG, Rom, rođ. 23.03.1966., GORIČAN, CVJETNA 39/1
Predlagatelj: UDRUGA "ZA BOLJITAK" ROMA MEĐIMURJA

3. Kandidat: ŽELJKO BALOG, Rom, rođ. 23.04.1962., PRIBISLAVEC, LIVADARSKA 2
Predlagatelj: KROVNA ZAJEDNICA BAJAŠA HRVATSKE

4. Kandidat: ŽELJKO BOGDAN, Rom, rođ. 29.11.1969., NARD, MATIJE GUPCA 21
Predlagatelj: UDRUGA ROMA OSJEČKO-BARANJSKE ŽUPANIJE

5. Kandidat: SLAVKO BURDA, Ukrajinac, rođ. 19.11.1950., ZAGREB, USTRINSKA 13
Predlagatelj: AKCIJA SOCIJALDEMOKRATA HRVATSKE - ASH
STRANKA UMIROVLJENIKA HRVATSKE-BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - SUH
SPLITSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - SSU

6. Kandidat: TOTI DEDIĆ, Rom, rođ. 27.05.1958., ZAGREB, PETRAČIĆEVA 20
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP

7. Kandidat: VIKTOR FILIMA, Ukrajinac, rođ. 15.08.1979., ZAGREB, VIŠNJEVAC 13
Predlagatelj: UKRAJINSKA ZAJEDNICA REPUBLIKE HRVATSKE

8. Kandidat: IBRAHIM GUŠANI, Rom, rođ. 08.12.1970., SLAVONSKI BROD, VINOGRADSKA CESTA 43
Predlagatelj: MREŽA ROMSKIH UDRUGA HRVATSKE SLAVONSKI BROD - MRUHSB

9. Kandidat: SEAD BRACO HASANOVIĆ, Rom, rođ. 26.08.1953., ZAGREB, ANDRILOVEČKA 30
Predlagatelj: KOALICIJA ROMA HRVATSKE - KRUH

10. Kandidat: MILAN IGNAC, Rom, rođ. 19.01.1958., NOVO SELO NA DRAVI, PRVOMAJSKA 51
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

11. Kandidat: ŽELJKO IVANIŠEVIĆ, Rom, rođ. 03.01.1985., BILAJ, BILAJ 27/1
Predlagatelj: UNIJA ROMA HRVATSKE - URH

12. Kandidat: IVAN JELENIĆ, Rom, rođ. 27.03.1955., BISTRINCI, RADNIČKA 41
Predlagatelj: HRVATSKA ROMSKA DEMOKRATSKA STRANKA - HRDS

13. Kandidat: VELJKO KAJTAZI, Rom, rođ. 14.02.1960., ZAGREB, POLJANA JURJA ANDRASSYJA 6
Predlagatelj: CENTAR ZA PROVEDBU INTEGRACIJA U EUROPSKU UNIJU - CPI EU

14. Kandidat: ZVONKO KOSTELNIK, prof., Rusin, rođ. 19.10.1962., PETROVCI, BANA JOSIPA JELAČIĆA 50
Predlagatelj: KULTURNO UMJETNIČKO DRUŠTVO "JOAKIM HARDI" PETROVCI

15. Kandidat: NAZIF MEMEDI, Rom, rođ. 06.01.1956., ZAGREB, II.RESNIK 15 C
Predlagatelj: NJEMAČKO-AUSTRIJSKA UNIJA

16. Kandidat: ALIJA MEŠIĆ, Rom, rođ. 27.06.1946., ZAGREB, ČEMERNIČKA 17
Predlagatelj: UDRUGA ROMA ZAGREB I ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

17. Kandidat: ALADAR METZINGER, Židov, rođ. 25.07.1950., ZAGREB, PAVLA RADIĆA 32
Predlagatelj: ŽIDOVSKA KULTURNA SCENA "BEJAHAD"

18. Kandidat: RANKO NIKOLIĆ, Rom, rođ. 06.07.1966., SISAK, CAPRAŠKE POLJANE 80
Predlagatelj: UDRUGA ZA RAZVOJ I BOLJI ŽIVOT ROMA - UZRIBŽR
ROMSKA UDRUGA UMIROVLJENIKA - RUU

19. Kandidatkinja: JASMINKA PETTER, mag.art, Njemica, rođ. 20.05.1949., ZAGREB, MEDVEŠČAK 41
Predlagatelj: NARODNI SAVEZ NIJEMACA HRVATSKE

20. Kandidat: MIJO ŠAJTOŠ, univ.bacc.ing.agr., Rusin, rođ. 14.11.1962., STARI JANKOVCI, VLADIMIRA NAZORA 17
Predlagatelj: HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

21. Kandidatkinja: LILIANNA HANNA TOLJ, Poljakinja, rođ. 14.02.1945., RIJEKA, MATE BALOTE 49
Predlagatelj: POLJSKA KULTURNA UDRUGA "FRYDERYK CHOPIN" RIJEKA - POLSKIE TOWARZYSTWO
KULTURALNE "FRYDERYK CHOPIN" RIJEKA - PKU "FRYDERYK CHOPIN" RIJEKA

22. Kandidatkinja: mr.sc. RENATA TRISCHLER, Njemica, rođ. 30.07.1974., OSIJEK, VIJENAC IVANA MAŽURANIĆA 2
Predlagatelj: NJEMAČKA ZAJEDNICA - ZEMALJSKA UDRUGA PODUNAVSKIH ŠVABA U HRVATSKOJ

23. Kandidat: JOSIP ZAVACKI, Poljak, rođ. 25.03.1955., VELIKA GORICA, SLAVKA KOLARA 54
Predlagatelj: POLJSKA KULTURNA UDRUGA "MIKOLAJ KOPERNIK"

Pripadnici albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske nacionalne manjine biraju zajedno jednog zastupnika u Sabor.

Zbirna lista kandidata za zastupnike albanske, bošnjačke, crnogorske, makedonske i slovenske nacionalne manjine u 12. izbornoj jedinici:

1. Kandidat: IDRIZ BEŠIĆ, Bošnjak, rođ. 05.11.1959., GUNJA, MAK DIZDARA 37
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

2. Kandidat: ĐEMAL BRATIĆ, Bošnjak, rođ. 31.05.1964., OSIJEK, ORAHOVIČKA 44
Predlagatelj: DEMOKRATSKI SAVEZ BOŠNJAKA SLAVONIJE I BARANJE - DSBSB

3. Kandidat: NEDŽAD HODŽIĆ, dipl.ing., Bošnjak, rođ. 24.07.1958., POREČ, PAZINSKA 17
Predlagatelj: BOŠNJAČKA DEMOKRATSKA STRANKA HRVATSKE - BDSH

4. Kandidat: PAŠK KAČINARI, Albanac, rođ. 08.04.1950., ZAGREB, FRANKOPANSKA 9
Predlagatelj: SAVEZ ZA PROMJENE - SP
AUTOHTONA - HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - A-HSS

5. Kandidatkinja: ERMINA LEKAJ PRLJASKAJ, Albanka, rođ. 15.07.1971., SELCE, ŠETALIŠTE IVANA JELIČIĆA 24
Predlagatelj: UNIJA ZAJEDNICA ALBANACA U REPUBLICI HRVATSKOJ

6. Kandidat: DŽELJALJ MALIĆI, Albanac, rođ. 28.08.1981., ZAGREB, GJURE SZABA 11
Predlagatelj: NACIONALNI DEMOKRATI - ND

7. Kandidat: ANGEL MITREVSKI, dipl.ing., Makedonac, rođ. 27.11.1958., SPLIT, ANTOFAGASTE 4
Predlagatelj: ZAJEDNICA MAKEDONACA U REPUBLICI HRVATSKOJ

8. Kandidat: NIKOLLE PREKPALAJ, Albanac, rođ. 18.05.1966., VIR, VIRSKI PUT 123 D
Predlagatelj: UDRUGA ALBANACA ZADARSKE ŽUPANIJE - UAZŽ

9. Kandidat: IBRAHIM RUŽNIĆ, prof., Bošnjak, rođ. 10.01.1956., RIJEKA, MIHOVILIĆI 22 A
Predlagatelj: BOŠNJAČKA NACIONALNA ZAJEDNICA HRVATSKE

10. Kandidat: IDRIS SULEJMANI, Albanac, rođ. 13.08.1956., POREČ, SAVE VUKELIĆA 4
Predlagatelj: UDRUGA GRAĐANA ALBANSKE NACIONALNE MANJINE GRADA POREČA I POREŠTINE - UDRUGA
ALBANSKE NACIONALNE MANJINE POREŠTINE

11. Kandidat: SULEJMAN TABAKOVIĆ, Bošnjak, rođ. 20.03.1952., ZAGREB, ULICA GRGE TUŠKANA 21
Predlagatelj: NEOVISNI KANDIDAT

12. Kandidat: prof.dr.sc. ŠEMSO TANKOVIĆ, Bošnjak, rođ. 16.02.1942., ZAGREB, SAVSKA CESTA 161
Predlagatelj: STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE

Pripadnici nacionalnih manjina iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka uz kandidata za zastupnika predlažu i kandidata za njegova zamjenika koji se bira zajedno s njim.

Pripadnici nacionalnih manjina iz stavka 4., 5. i 6. ovoga članka predlažu samo kandidata za zastupnika, a njegovim zamjenikom postaje zastupnički kandidat koji je iza izabranog zastupnika dobio najviše glasova.

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!

Napiši ovdje što ti misliš o ovoj temi