politička nestabilnost

Vrhovni sud dozvolio Trumpu da ukine zaštitu od deportacije za venezuelanske migrante

20.05.2025 u 08:17

Bionic
Reading

Američki vrhovni sud u ponedjeljak je odlučio da stotine tisuća venezuelanskih migranata, koji su ranije bili zaštićeni od deportacije, mogu biti udaljeni iz zemlje, čime je podržao zahtjev administracije predsjednika Donalda Trumpa da se ukine privremena politika njihove zaštite

Prema medijskim izvješćima, odluka se odnosi na oko 350 tisuća Venezuleanaca kojima je dozvoljen boravak u Sjedinjenim Američkim Državama prema politici koju je uvela administracija bivšeg predsjednika Joe Bidena.

Zaštita im je pružena zbog političke i gospodarske nestabilnosti u Venezueli pod predsjednikom Nicolasom Madurom. Ministrica domovinske sigurnosti Kristi Noem je u veljači objavila da će zaštite za specifičnu skupiunu venezuelanskih migranata završiti početkom travnja.

Sudac saveznog suda u San Franciscu je blokirao taj potez, zbog čega se Trumpova administracija obratila Vrhovnom sudu.