Dvadesetjednogodišnji bivši učenik koji je ubio 10 ljudi, uključujući učenike i učitelja, u svojoj bivšoj školi u Austriji prije nego što je sebi oduzeo život, planirao je detonirati improviziranu eksplozivnu napravu na licu mjesta, priopćila je policija
Sigurnosni dužnosnici izjavili su u srijedu da je napadač izradio bombu, ali je zatim 'odustao od planova da je koristi' u svom napadu u utorak u Grazu. U oproštajnoj poruci roditeljima napisao je da je djelovao 'vlastitom slobodnom voljom'.
Mladić, koji je napustio školu prije dvije godine bez završetka studija, ispričao se roditeljima i starijoj braći i sestrama, ali nije otkrio motiv za svoj napad, rekli su dužnosnici, piše Guardian.
Kako smo već pisali, zemlja je proglasila tri dana žalosti, a pucnjava je dovela do rijetko viđene solidarnosti između često gorljivo podijeljenih političkih stranaka.
Roditelji učenika i susjedi škole teško se nose s događajem. Stotine su se okupile na glavnom trgu u Grazu u utorak navečer kako bi se prisjetili žrtava. Drugi su ostavljali cvijeće i palili svijeće pred školom. Deseci su također došli darovati krv za preživjele.