veliki problem
Sunak najavio sporazum s Albanijom, želi smanjiti broj migranata koji stižu malim brodovima

Rishi Sunak
Izvor: EPA / Autor: Tolga Akmen
Broj Albanaca koji stižu u Englesku preko La Manchea naglo je porastao u posljednje dvije godine. Prema vladinim brojkama najbrojniji među ljudima koji stižu tom rutom su upravo Albanci.
Sunak je rekao da će početkom sljedeće godine vlada uvesti zakon kojim bi se migrantima koji prijeđu La Manche zabranio boravak u Velikoj Britaniji.
"Ako ilegalno uđete u UK, ne biste trebali moći ostati ovdje", rekao je Sunak parlamentu.
-
13
nogometno podbadanje
Francuska i Engleska borili su se na nogometnom terenu, a pogledajte kako su se Macron i Sunak 'sukobili' na Twitteru
-
sve veći izazov
Rishi Sunak: Budimo jasni, završila je 'zlatna era' odnosa s Kinom
-
15
nezadovoljstvo građana
Sunak: Nema povlačenja brexita, život izvan Europske unije već pruža goleme koristi i prilike
"Umjesto toga, bit ćete zadržani i brzo vraćeni u svoju domovinu ili u sigurnu zemlju gdje će se razmotriti vaš zahtjev za azil", dodao je.
Pitanje migranata koji stižu malim brodovima u Englesku važno je za konzervativnu vladu, pogotovo u radničkim predjelima sjeverne i središnje Engleske gdje se migrante optužuje da otežavaju pronalazak posla i ugrožavaju dostupnost javnih usluga.
"Ljudi su u pravu što su ljuti jer vide ono što ja vidim, a to je da to jednostavno nije fer", rekao je Sunak.
"Nije okrutno ili neljubazno željeti razbiti moć kriminalnih skupina koje trguju ljudskom bijedom. Dosta je", dodao je.