Vrijeme će i idućih dana ostati nestabilno, osobito u unutrašnjosti Hrvatske, gdje su i dalje mogući lokalno izraženiji pljuskovi praćeni grmljavinom. Razlog je povremeni dotok vlažnog i nestabilnog zraka iznad zagrijanog tla, što pogoduje razvoju grmljavinskih oblaka, premda se zemlja i dalje nalazi pod utjecajem blago povišenog tlaka zraka
Srijeda na istoku donosi izmjenu sunčanih razdoblja i oblaka. U poslijepodnevnim satima povećava se vjerojatnost za lokalne pljuskove i grmljavinu, ponegdje i izraženijeg intenziteta. Vjetar će uglavnom biti slab, a prolazno će jačati samo u područjima zahvaćenima nestabilnostima. Jutarnje temperature kretat će se između 18 i 21 stupnja, dok će dnevna dosezati oko 32 °C, javlja HRT.
Slične temperaturne vrijednosti očekuju se i u središnjoj Hrvatskoj. Uz povremeno umjeren sjeverni vjetar vrijeme neće biti posve stabilno pa će se između sunčanih razdoblja mjestimice razvijati pljuskovi i grmljavina. Najveća je vjerojatnost za njih u drugom dijelu dana, kada lokalno mogu biti i intenzivniji.
Na zapadu zemlje prevladavat će barem djelomice sunčano vrijeme. Veći dio područja očekuje vruć dan, dok će jutro na obali i otocima biti toplo, a u gorskim krajevima svježije, uz temperaturu od 15 do 17 stupnjeva. Puhat će povremeno umjeren jugozapadni vjetar. U unutrašnjosti zapadne Hrvatske oko sredine dana moguć je poneki pljusak, dok se jači pljuskovi na sjevernom Jadranu očekuju tijekom noći na četvrtak.
Suho i vruće u Dalmaciji
Dalmaciju očekuje pretežno sunčano i uglavnom suho vrijeme. Dnevna temperatura penjat će se do 34 °C, a ponegdje ni tijekom noći neće padati ispod 25 stupnjeva. Zbog toga je na snazi upozorenje na toplinski val koji može utjecati na zdravlje. Povremeno će puhati umjeren jugozapadnjak, koji će nakratko ublažavati vrućinu.
Na krajnjem jugu zemlje također će prevladavati sunčano i vruće vrijeme. Puhat će umjeren jugozapadni vjetar, more će biti malo do umjereno valovito, a ponegdje će noć ostati vrlo topla. I za to područje aktivno je žuto upozorenje zbog visokih temperatura.
Od subote promjena vremena
Toplinski val trebao bi potrajati do subote, kada se očekuje promjena vremena. Uz pljuskove, umjeren sjeverozapadni vjetar i buru temperature će se sniziti, pa će vrućina postupno popustiti.
Četvrtak će ponovno biti obilježen nestabilnim vremenom. Mjestimice su mogući pljuskovi s grmljavinom, lokalno i izraženiji, uz pojačan vjetar, osobito tijekom prijepodneva.
Petak donosi najstabilnije vrijeme u tjednu. Vjerojatnost za pljuskove bit će najmanja, a u unutrašnjosti će to ujedno biti i najtopliji dan.
Novo naoblačenje očekuje se u drugom dijelu subote, kada će mjestimice ponovno biti pljuskova. Uz umjeren sjeverni vjetar stići će i osjetno osvježenje.